Remi Sarajeva i Zrinjskog za Željinu radost

Sarajevo i Zrinjski podijelili bodove. Željezničar ostao lider nakon trećeg kola Lige za šampiona BiH.

Sarajevo Zrinjski 0:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevo i Zrinjski odigrali su bez postignutih golova derbi meč trećeg kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine.

Remi, koji je najviše obradovao navijače Željezničara. Nakon pobjede njihovog tima protiv Krupe i večerašnjeg remija Željezničar je prvi na tabeli sa bodom više od drugoplasiranog Zrinjskog, a tri od Sarajeva.

Najbolju priliku domaći tim je imao u 33. minutu. Sudija Grbić je dosudio penal, kojim je izazvao buru protesta fudbalera Zrinjskog. Jakovljević je u kaznenom prostoru srušio Ahmetovića.

Golman Zrinjskog Pirić odbranio je penal Sariću.

penal za Sarajevo i promašaj Saricaby goloviliga

Sarajevo je i u 63. minutu moglo do gola. Ipak stativa se ispriječila nakon pokušaja Pirića.

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski - Stativa za Sarajevoby goloviliga&/i

Gosti su u finišu mogli do pobjede, ali nisu iskoristili dvije odlične šanse. Kobiljar je mogao proslaviti, ali je njegov šut zaustavio Pavlović.

/Lendrić 13/

TABELA: Željezničar 51, Zrinjski 50 Sarajevo  48, Radnik 39, Sloboda 38, Krupa 33.

U posljednjem meču trećeg kola Lige za opstanak u lošem meču u Banjaluci Metalege i Čelik su podijelili bodove. Bilo je 0:0.