Obradovićev centaršut rastužio Murinja

U prvim mečevima četvrtfinala Lige Evrope pobjede zabilježili Selta i Ajaks. Mančester junajted nije pobijedio u Briselu.

Mančester junajted je bio bolji, opasniji, ali opet nije slavio!

"Prokletstvo" tima Žozea Murinja, kada njegov tim igra bolje od protivnika i ne pobijedi, koje traje u Premijer ligi, nastavljeno je i u Ligi Evrope, takmičenju koji je praktično jedina šansa Mančester junajtedu da dođe do Lige šampiona naredne sezone.

Junajted je posustao pod pritiskom domaćina i nije zabilježio pobjedu u prvom meču četvrtfinala na nezgodnom gostovanju u Briselu, ali ima dobar rezultat - 1:1 (1:0).

Engleski tim, jedan od dva koja su ostala u evropskim takmičenjima (drugi je Lester u LŠ), poveo je pogotkom Henrika Mhitarjana u 37. minutu koji je odlično reagovao nakon udarca svog saigrača i sa male udaljenosti ubacio loptu u mrežu.

Ovako je to izgledalo...

Anderleht - Mančester junajted 0-1

Anderleht je igrao hrabro, pokušavao da bude ravnopravan sa timom koji je propustio nekoliko velikih šansi, a kazna je stigla u 86. minutu.

Srpski reprezentativac Ivan Obradović je u punom trku po lijevoj strani poslao strašnu loptu u kazneni prostor, a tamo je u visini jedanaesterca natrčao Leander Dendonker i sjajnim udarcem glavom savladao Serhija Romera!

Sjajan pogodak...

Anderleht - Mančester junajted 1-1

Utakmica između Liona i Bešiktaša počela je sa 45 minuta zakašnjenja zbog sukoba navijača. Gostujući navijači, ili bolje rečeno huligani, napali su pristalice Liona, pa su zbog toga ovi utrčali na teren, a zvaničnici UEFA su odlučili da meč počne kada se tenzije smire.

Opširnije o tim nemilim događajima na tribinama, čitajte OVDJE
.

Lion je na kraju slavio 2:1 (0:1) iako je na desetak minuta do kraja gubio...

Rajan Babel je doveo goste u vođstvo u 15. minutu, ali su igrači Liona uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Počelo je pogotkom mladog Korentina Tolisa u 83. minutu, da bi iskusni Žeremi Morel dva minuta kasnije postigao i drugi gol i ostvario na kraju solidan rezultat za francusku ekipu.

Ako, i uopšte bude revanša, i ako UEFA u međuvremenu ne izbaci Bešiktaš iz LE zbog ponašanja na današnjem meču.