EP (U-17): "Zmajići" bez četvrtfinala?

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je u nedjelju u Kostreni drugi poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina i izgubila gotovo sve šanse da se nađe među osam najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Nakon "petarde" protiv Njemačke (0:5) na startu takmičenja u Hrvatskoj, "zmajići" su u nedjelju mnogo bolje odigrali protiv Irske, ali su na kraju ipak ostali kratkih rukava.

Irska - BiH 2:1 (2:1)

Irska je u vođstvo došla u sedmom minutu pogotkom Roana Rouča odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali su "zmajići" uzvratili već šest minuta kasnije.

Irska - BiH / 1:0 Roacheby clipsbh

S desne strane centrirao je Milan Savić, a za izjednačenje BiH glavom je pogodio Nemanja Vještica.

BiH - Irska u17 (1:1)by goloviliga

Od tada su izabranici Sakiba Malkočevića odlično stajali na terenu i bili kvalitetniji rival od vršnjaka iz Irske, međutim, u 29. minutu kapiten BiH Rijad Sadiku je skrivio jedanaesterac a siguran sa "kreča" za novo vođstvo Iraca bio je Adam Uče Ajdah.

Irska - BiH / 2:1 Idah (p) (U-17)by clipsbh

U nastavku su "zmajići" ponovo bili bolji, stvorili su i nekoliko odličnih šansi, ali je irski golman Brajan Mejher u par navrata sjajno branio udarce Armina Imamovića i Milana Šikanjića.

U 64. minutu Vještica je čak savladao Mejhera, inače čuvara mreže Sent Patrika, međutim, stativa je spasila Irsku.

Do kraja su "zmajići" krenuli na sve ili ništa, što je otvorilo prostora za kontranapade Iraca, ali se rezultat nije promijenio pa će četvrtfinale ukoliko se u posljednjem kolu ne dogodi neko veliko čudo, ostati samo san za Malkočevićev tim.

BiH: Kršić, Tegetlija, Sadiku, Gazibegović, Santrač, Omerović, Sejdović, Imamović, Vještica, Mehanović, Savić.

Irska: Mejher, O' Konor, Ledvidž, Doerti, Kolins, Bolger, Nolan, Rouč, Ajda, Konoli, O'Farel.