Valensija pod "jorganom", Sevilji samo bod

Dvije nedelje pošto je Barseloni nanio jedini poraz u dosadašnja 24 kola Primere, Atletiko Madrid savladao je još jednu ekipu iz vrha tabele.

Valensija pod "jorganom", Sevilji samo bod Izvor: MONDO

Na stadionu Visente Kalderon, Atletiko - Valensija 4:1, mada konačan rezultat ne bi bio takav da gosti nisu završili utakmicu sa devetoricom igrača.

Već u 29. minutu isključen je kapiten Karlos Marćena, a u finišu i portugalski bek Migel, dok je na semaforu stajalo 2:1. Srpski reprezentativac Nikola Žigić nije ovom prilikom dobio povjerenje trenera Unaija Emerija.

Valensija je u 20. minutu povela golom Davida Silve iz kontranapada, ali se situacija iz korijena promijenila kada je Marćena skrivio penal i dobio drugi žuti karton. Zanimljivo je da igranje rukom u toj situaciji nije vidio glavni sudija Perez Burulj, niti dvojica mahača, već četvrti arbitar, koji stoji uz aut-liniju u visini centra igrališta!

Kako god, Dijego Forlan namjestio je loptu na "bijelu tačku" i izjednačio na 1:1.

Od tog trenutka su "jorgandžije" bile orijentisane na napad, dok se Valensija branila i gledala kako da izvuče bod. Išlo joj je dobro više od 45 minuta, a onda je Serhio Aguero neometan sa pet metara glavom sproveo u mrežu centaršut Simao Sabrose - 2:1.

Uslijedilo je možda i prestrogo isključenje Migela, što su igrači Atletika iskoristili da sa dvojicom igrača više postignu još dva pogotka i poprave gol-razliku.

Valensija je uprkos porazu ostala na trećoj poziciji, sa solidna tri boda više od Sevilje koja kod kuće nije uspjela da slomi otpor Atletika iz Bilbaoa.

Sevilja je napadala iako je početkom drugog poluvremena ostala bez isključenog "veziste" Kofija Romarika, gosti su zaradili čak šest žutih kartona, ali golova nije bilo.

Ivica Dragutinović, koji je odmarao na meču Lige šampiona sa CSKA u Moskvi, u nedelju je odigrao svih 90 minuta.