PL BIH: Ispao Metalege!

Metalege je gubio, pa napravio preokret u Doboj Kaknju, ali je Mladost stigla do boda (2:2) i gurnula jajački klub u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Liga za opstanak: Posljednje kolo, rezultati Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Metalege nije uspio da u posljednjem kolu Lige za opstanak Bosne i Hercegovine zadrži premijerligaški status i pridružio se sarajevskom Olimpiku u nižem rangu takmičenja!

Ekipa Mate Neretljaka je gubila od Mladosti u Doboj Kaknju, ali je u posljednjih 20 minuta pogocima Danijela Rašića i Antonija Vidovića uspjela da preokrene, da bi u finišu tim Husrefa Musemića stigao do izjednačenja golom Aladina Isakovića - 2:2.

Čak i da je Metalege uspio da osvoji sva tri boda, bila bi to samo "Pirova pobjeda" s obzirom da je Čelik remizirao u Širokom Brijegu (1:1), a Vitez slavio na sarajevskoj "Otoci" (0:1).

Osvajač Kupa BiH, iako nije imao rezultatskog imperativa, poveo je na "pecari" protiv Čelika već u šestom minutu nakon što je nespretno reagovao Enis Sadiković i prevario vlastitog golmana Branislava Ružića - 1:0.

NK Široki Brijeg - NK Čelik / 1:0 Sadiković...by clipsbh

Ipak, u nastavku su Zeničani uspjeli zahvaljujući Mahiru Kariću da stignu do izjednačenja i boda koji im je osigurao nastup u bh. eliti i naredne sezone. Pod uslovom da od Fudbalskog saveza BiH dobiju licencu u ponedjeljak...

NK Široki Brijeg - NK Čelik / 1:1 Karić...by clipsbh

Vitez je minimalnim trijumfom na "Otoci" 80:1) napravio dobar posao i takođe osigurao opstanak.
Gol gostima koje s klupe predvodi Slaven Musa postigao je Anel Dedić poslije solo prodora u 12. minutu.

FK Olimpic - NK Vitez / 0:1 Dedićby clipsbh