Zvezda i Rijeka u finalu turnira "Fudbal friends"

Autori mondo.ba Autori SRNA

U finalu 13. Međunarodnog omladinskog turnira "Fudbal friends" u Foči u nedjelju uveče će igrati branilac titule Rijeka i dvostruki osvajač turnira Crvena zvezda.

Crvena zvezda je u polufinalu odigrala dramatičan meč sa Mariborom. Nakon prvog poluvremena vodila je sa 2:0, ali su pobjednika na kraju morali da odluče penali.

Crveno-bijeli su poveli golovima Nikole Puzića i Viktora Živojinovića, ali su u drugom poluvremnu potpuno stali, a uporni Mariborčani, koji su uz Partizan najmlađi na turniru, su do izjednačenja došli golovima Žana Vipotnjaka i Mihe Simovića.

Malo je nedostajalo da Slovenci naprave potpuni preokret, jer je najbolji pojedinac susreta Kris Cener u samom finišu meča pogodio prečku.

Sa bijele tačke Beograđani su imali više sreće i slavili su ukupnim rezultatom 6:5.

Trener Crvene zvezde Zoran Perković kaže da se još jednom pokazalo koliko rezultat 2:0 zna da bude varljiv.

"Poslije dominantne igre i vođstva od 2:0 uslijedio je pad u drugom poluvremenu, a imali smo i dosta sreće, kada je protivnik pogodio prečku. Čestitam Mariboru na izvanrednoj igri i fer ponašanju", rekao je Perković.

Igrač Crvene zvezde Aleksandar Bogdanović poručio je da su veoma motivisani i da se nadaju da će osvojiti turnir.

Pomoćni trener Maribora Boštjan Merc čestitao je Zvezdi na odličnoj igri i plasmanu u finale.

Prethodno je u prvom polufinalnom okršaju Rijeka sa 1:0 savladala ekipu Vardara, pa će imati priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Trener Rijeke Renato Pilipović ocijenio je da je utakmica bila teška, dok njegov kolega sa klupe skopske ekipe Vladimir Kolev smatra da je utakmica bila ravnopravna i da je presudila greška golmana.
"Razočarani smo, moglo je da bude i drugačije", rekao je Kolev.

On je ocijenio da je "Fudbal friends" jedan od najjačih turnira na ovim prostorima.

"Ovo su najkvalitetniji kadetski timovi bivše Jugoslavije i trebalo bi organizovati više ovakvih takmičenja da bi mladi fudbaleri mogli napredovati".

Finale "Fudbal friendsa" igra se večeras od 19.30 časova, prvi put uz televizijski prenos i to na regionalnoj sportskoj televiziji "Arena".