Sportska tragedija Vardara u Danskoj i još ponešto

Rezultat koji vodi ka Ligi šampiona i obezbeđuje Ligu Evrope, igrač više na terenu, ulazak u finišu meča, a onda - debakl.

Karabagu iz Bakua, koji je napravio "brejk" u Moldaviji i utorak uveče, za sada su se u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu šampiona pridružili još:

APOEL Nikozija
CSKA Moskva
Slavija Prag

Kiprani i Rusi, prethodnih sezona manje-više redovni u UEFA takmičenjima, iskoristili su revanš mečeve pred svojim navijačima da, za razliku od Šerifa iz Tiraspolja, dovrše posao u 3. rundi "sita i rešeta".

Kiprani su do u 90 i "kusur" minuta, zahvaljujući Robertu Karlau i njegovom golu glavom u 53. minutu, uspeli da "anuliraju" onu čuvenu bombu iz prvog meča u Rumuniji, a kada je meč ušao u produžetke, sastav legendarnog Georgija Hadžija raspao se na sitne komade.

APOEL - Vitorul 4:0, 1:0 (0:0), posle 0:1 u predgrađu Konstance.

Žreb za plej-of rundu Lige šampiona i Lige Evrope biće održan u petak u Nionu. Svi timovi koji su izborili plasman u plej-of rundu LŠ obezbedili su i učešće u grupnoj fazi LE.

Već posle četiri minuta igre u produžecima bilo je 3:0 golovima Jorgosa Merkisa i Igora De Kamarga, a grogirane goste u nadoknadi prvog produžetka nokautirao je Jorgos Efrem za konačnih "četiri razlike".

Pola sata manje fudbala bilo je potrebno ekipi CSKA da u Moskvi potvrdi učinjeno u Atini. Posle 0:2 pred svojim navijačima, AEK je izgubio i na polupraznoj "VEB areni" - 1:0 (0:0).

Trojka u odbrani žuto-crnih, Uroš Ćosić/Dimitri Čigrinski/Ognjen Vranješ, delovala je sasvim sigurno do 74. minuta kada se rezervista domaćih, Bibras Natho, mladom beloruskom stručnjaku Viktoru Gončarenku posle samo stotinak sekundi na terenu "zahvalio" za ukazanu šansu.

Natho je zamenio Alana Džagojeva i na pas "večnog" Alekseja Berezuckog postigao treći gol ove sezone za lagodan plasman u plej-of rundu.

Nemanja Milunović odigrao je dobrih 90 minuta u dresu BATE Borisova, ali je njegov tim ispao zbog gola u gostima koji su Česi postigli u finišu prvog poluvremena i tako "duplirali" minimalac iz Praga od pre sedam dana.

BATE - Slavija 2:1 (1:1), ali će Belorusi u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope jer su gosti sa sobom doneli i 0:1.

U Belgiji je bilo 2:0, 2:3, pa 3:3.

U Istanbulu ni nalik tome.

Skup tim vicešampiona Turske iz sezone 2016/17, u kojem nastupa nekoliko osvedočenih zvezda evropskog fudbala, pronašao je put u plej-of rundu zahvaljujući pogocima Emanuela Adebajora u 7. i bosansko-hercegovačkog fudbalera Edina Viske u 34. minutu, upravo na pas Adebajora: Bašakšehir - Klub Briž 2:0 (2:0).

Meč ja "Fatih Terim stadionu" pratio je uživo i predsednik Turske, Redžep Erdogan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir-C...by haberler

Evropsko putovanje prvaka Makedonije, ekipe Vardara, završeno je večeras u Danskoj iako su crno-crveni do 75. minuta imali i rezultat koji ih je vodio dalje i igrača više na terenu.

Ali, samo četiri minuta nakon što je strelac vodećeg gola za danskog predstavnika, Jan Gregus, isključen, Kopenhagen je postigao pogodak za 3:1, a potomi i dovršio posao: Kopenhagen - Vardar 4:1 (2:1), posle 0:1 u prestonici naših južnih suseda.

Kopenhagen je poveo već u 2. minutu preko Gregusa, ali je Boban Nikolov pogotkom u 19. minutu poravnao na 1:1 i doveo domaćina u situaciju da mora da postigne još dva gola za prolaz dalje.

Postigli su plavo-beli – tri, od kojih je jedan delo igrača Vardara, a ostala dva u situaciji 10 na 11!

Do poluvremena bilo je 2:1 zahvaljujući autogolu Tigrana Barsegjana, u 75. minutu Federiko Santander povisio je na 3:1, a "tačku na i" stavio je Pjeros Sotiru sa bele tačke u 88. minutu.

U Češkoj - sve obrnuto: Viktorija Plzen - FCSB 1:4 (0:1).

S dva postignuta gola u Bukureštu, Plzen je delovao kao tim koji ima veće šanse za prolaz dalje, ali je utakmica pokazala nešto sasvim drugo. Rumuni su "pošteno" izbušili Petra Boleka, iza čijih leđa je završilo četiri od šest udaraca fudbalera nekadašnje Steaue.