Liga šampiona sve bliža Azerbejdžanu

Nijedan klub iz ove zemlje nije uspeo da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona. Karabag je došao jako blizu.

Fudbaleri Šerifa doneli su dobar rezultat iz Azerbejdžana sa prve utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ali su sve prosuli u svom Tiraspolju.

Šerif - Karabag 1:2 (0:1), posle kojeg će Moldavci morati da se "prebace" u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

U prvoj utakmici u Bakuu bilo je 0:0

Domaćin je u 22. minutu imao odličnu šansu, kada je Ziguj Badibanga tukao iz šesnaesterca posle pasa sa desne strane, ali je golman iz BiH, Ibrahim Šehić, bio pribran i reagovao odlično.

Od tog trenutka, bolji fudbal igrao je gostujući tim, koji je u 43. minutu imao šansu preko Vilde-Donalda Gerijea, koji je udarcem u sam gornji desni ugao naterao hrvatskog čuvara mreže Zvonimira Mikulića da zabeleži intervenciju meča.

Šerif: Mikulić - Sušić, Posmak, Viktor, Kristijano - Ratu, Brezovec, De Nojer - Bajala, Damastan, Badibanga.

Karabag: Šehić - Medvedev, Guseinov, Sadigov, Agolji - Garajev, Ričard, Mičel - Gerije, Madatov, Ndlovu.

Samo pet minuta kasnije, duboko u nadoknadi vremena, Dino Ndlovu je napravio dar-mar u odbrani Šerifa, posramio driblingom desnog beka Matea Sušića, još jednog bosansko-hercegovačkog internacionalca, a onda uspeo da savlada Mikulića uz malu pomoć noge jednog od štopera belih koji je pokušao da postavi blok.

Po povratku s odmora nije bilo velikih šansi sve do 86. minuta, kada je albanski internacionalac Ansi Agolji centrirao, a španski vezista Mičel glavom plasirao loptu preko Mikulića, u gornji desni ugao, za 0:2.

Tek tada, kada im je za prolaz dalje bilo potrebno tri pogotka, domaći su se trgli i izborili jedanaesterac, koji je Badibanga pretvorio u utešnih 1:2.

Ovo je jedina revanš utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona koja je zakazana za večeras, ostale su na programu sutra, tj. u sredu.

Karabag će, kao prvi sigurni učesnik grupne faze Lige Evrope (plasman u plej-of LŠ to garantuje), sada sačekati žreb. Ako Azeri budu imali sreće, mogli bi da postanu prvi klub iz Azerbejdžana koji će izboriti plasman u Ligu šampiona.

Dino Ndlovu Goal HD - Sheriff 0-1 Qarabag 01...by riqezi

Michel Goal HD - Sheriff Tiraspol (Mda) 0-2...by riqezi