Napoli rastužio "Grad ljubavi"

Neuspješan povratak Helas Verone u Seriju A, Napolitanci odnijeli cijeli plijen sa "Bentegodija".

Napoli je rutinski odradio prvo gostovanje u novoj sezoni Serije A i sa stadiona "Mark'Antonio Bentegodi" u Veroni odnio u Napulj sva tri boda, odgovorivši tako istom mjerom na uvodni trijumf Juventusa protiv Kaljarija u prvom subotnjem meču.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da povratnik u italijansku elitu neće biti (pre)veliki zalogaj za Napolitance, a u nastavku je samo potvrđena pobjeda nadmoćnog tima Mauricija Sarija.

HELAS VERONA - NAPOLI 1:3 (0:2)

Odbrana tima iz Verone izdržala je prvih pola sata, ali je onda Napoli poveo nespretnom intervencijom i autogolom Samuela Suprajena, koji je savladao svog golmana.

Samo sedam minuta kasnije Arkadijuš Milik povisio je na 2:0, da bi u drugom dijelu meča Fauzi Gulam postavio konačnih 3:0 u korist gostiju.

Mogli su Napolitanci do vrha napuniti mrežu domaćih, ali su i tri gola bila više nego dovoljna za uspješan početak borbe za "skudeto".

Kakvu-takvu satisfakciju domaćim navijačima donio je veteran Đampaolo Pacini golom sa 11 metara u finišu susreta, nakon što je Hisaj skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton.

All GOALS - Hellas Verona 1-3 Napoli 19.08.2017by fififilive