Hadersfildu prija Premijer liga

Ekipa iz Zapadnog Jokšira pobedila kod kuće Njukasl i posle dva kola ima maksimalnih šest bodova. "Svrake" i dalje na nuli.

Ako nam jutro kaže kakav će dan da bude, Hadersfild će u ove se sezone, prve posle 45 godina u najjačem fudbalskom takmičenju u Engleskoj, uživati.

Posle trijumfa u Londonu, gde je debitant u Premijer ligi, ubedljivo pobedio Kristal Palas (0:3) na otvaranju šampionata, Hadersfild je u 2. kolu bio bolji od Njukasla - 1:0 (0:0).

Hadersild

Zanimljive duele ove ekipe vodile su i prošle sezone u Čempionšipu, a tada je Njukasl slavio na Džon Smtis stadionu (3:1), dok je pre godinu dana Hadersfild pobedio na Sent Džejms parku (2:1).

Gol odluke postigao je Aron Moj!

Vrlo lepu akciju izveli su domaćini u 50. minutu. Australijanac je ispred kaznenog prostora "svraka" razmenio dupli pas sa Elijasom Kačungom, ispala je dobrana Njukasla, a prostor koji se ukazao 26-godišnjem "veznjaku" bio je dovoljan za preciznu "kiflu" pod prečku gola Roba Eliota.

Njukasl je doživeo i drugi poraz u sezoni, a i ovaj bez Aleksandra Mitrovića. Menadžer Rafa Benitez, i pored negativnog rezultata, ni ovaj put za srpskog reprezentativca nije odvojio ni minut.

Hadersfil će i u narednom kolu biti domaćin, ovaj put Sautemptonu, dok Njukasl dočekuje Vest Hem junajted.