"Katanaćo" ne prolazi na Borusija Parku

Borusija iz Menhengladbaha je novu sezonu na Borusija Parku otvorila pobjedom protiv Kelna 1:0. U prvoj utakmici današnjeg programa na Švarcvald stadionu u Frajburgu nisu viđeni golovi.

Borusija iz Menhengladbaha novu sezonu na svom Borusija Parku je u komšijskom derbiju otvorila pobjedom protiv gostiju iz Kelna.

Menhengladbah - Keln 1:0 (0:0)
/Elvedi 49/

Tim Ditera Hekinga je od starta zagospodario terenom i već u 7. minuti su stvorili prvu ozbiljniju šansu za gol kada se na centaršut po zemlji Torgana Hazarda u šesnaestercu osobodio Štindl ali je slab šut po sredini smireno odbranio Timo Horn.

Domaćini su nastavili sa napadima i imali još nekoliko solidnih prilka, prvo opet preko Štindla i nakon toga preko Denisa Zakarije i Rafaela.

Gosti su u "katanaćo" stilu stajali duboko u svojoj polovini i svoju prvu priliku su dočekali preko pridošlice iz Majnca Džona Kordobe koji je u 19. minutu u polukontri "nanizao" dvojicu odbrambenih igrača ali je odličan šut koji je išao pod prečku dobro odbranio Jan Zomer uz pomoć štopera Vestergarda.

Ekipa Kelna je loše otvorila drugo poluvrijeme i u 49. minutu Ibrahima Traore se oslobodio na lijevom krilu i uputio prizemni centaršut koji je na drugoj stativi u gol pretvorio Niko Elvedi.

Borussia1-0Kölnby goloviliga

Do kraja utakmice "jarčevi" su krenuli po izjednačujući pogodak i imali su par solidnih prilika koje nisu uspjeli da pretvore u gol.

U timu Kelna Miloš Jojić je odigrao svih 90 minuta.

U prvom meču današnjeg programa Bundeslige fudbaleri Frajburga i Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su prvi meč bez golova u novoj sezoni.

Frajburg - Frankfurt 0:0

Gosti iz Frankfurta su u dosta borbenoj utakmici imali više od igre ali im je nedostajalo mirnoće u završnici. Ekipa Nike Kovača je uputila petnaest udaraca na gol od kojih samo dva u okvir dok su domaćini imali samo jedan šut u okvir gola.

U 17. minuti zbog ofsajda je poništen gol gostiju na intervenciju video sudije.

Najbliži golu bio je gostujući napadač Sebastijen Aler koji je u 37. minuti pogodio prečku.

Frajburgu je ovo deseta sezona zaredom u kojoj nisu osjetili slast pobjede u prvom kolu Bundeslige.

U ekipi iz Frankfurta Mijat Gaćinović je igrao do 88. minuta kada ga je na terenu zamijenio Branimir Hrgota.

Luka Jović i Slobodan Medojević nisu bili u protokolu za ovu utakmicu.

U narednom kolu Frankfurt dočekuje Volfsburg dok Frajburg ide u goste Lajpcigu.