Mitrović zakucao "čekićare"

Pogodak srpskog reprezentativca u ubedljivoj pobedi Njukasla. Tadić i Milivojević bez osmeha. Debitant na čelu Premijer lige!

Reprezentativci Srbije okupiće se u ponedeljak za pripreme pred utakmice protiv Moldavije i Republike Irske u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a Aleksandar Mitrović će sa osmehom doći u Staru Pazovu.

Napadač "orlova" postigao je pogodak za Njukasl u pobedi protiv Vest Hema 3:0. U igru je ušao u 72. minutu, a u 86. lepo obišao Džoa Harta posle odličnog dodavanja Ajozea Pereza.

Pre Mitrovića, strelci su bili Hoselu u 36. i Klark u 72. minutu, samo nekoliko sekundi po ulasku našeg fudbalera.

Ovo je prva pobeda "svraka" ove sezone, uz dva poraza, dok je Vest Hem upisao i treći neuspeh.

Za razliku od Mitrovića, Luka Milivojević i Dušan Tadić nisu imali razlog za slavlje. Prvi je sa Kristal Palasom doživeo i treći poraz u prva tri kola, ovaj put od Svonsija kod kuće - 0:2, dok je drugi sa Sautemptonom osvojio samo bod u gostima kod debitanta Hadersfilda - 0:0.

Možda se, međutim, ispostavi da to i nije "samo" bod, pošto je Hadersfild posle nepuna tri kola na deobi prvog mesta sa Mančester sitijem! I jedni i drugi imaju po sedam bodova.

Još jedna utakmica 3. kola Premijer lige ove subote popodne završena je bez pogodaka, a bio je to duel Votforda i Brajtona.