Pačeko branio, odbrana poklanjala, Mesi kažnjavao

Barselona u drugom poluvremenu zahvaljujući greškama domaćih igrača slomila otpor Alavesa, u čijem protokolu nije bilo Aleksandra Kataija.

Odlično je branio golman Alavesa, Pačeko, uspeo čak i da zaustavi šut Lionela Mesija sa bele tačke u 39. minutu, ali su ga saigrači "prodali".

Greškama defanzivaca domaćeg tima, Barselona je uspela da dođe do golova u 55. i 66. minutu i upiše pobedu 2:0.

Oba puta strelac je bio Mesi, prvo se sam sjajno snašao u kaznenom prostoru i izborio za loptu posle centaršuta Delofeua. Imao je, doduše, Argentinac sreću da na putu ka golu lopta zakači jednog od defanzivaca domaćeg tima i prevari sjajnog Pačeka.

Zatim je u saradnji sa Pakom Alkaserom uspeo da izvrši pritisak na zadnju liniju Alavesa posle izgubljene lopte i duplira prednost.

Nije Barselona delovala ubedljivo kao ranije, primetno je da nedostaju Nejmar koji je otišao u PSŽ i povređeni Luis Enrike, ali ono što je najvažnije za navijače katalonskog kluba - u prve dve utakmice Primere, upisane su dve pobede.