Spartak vlada severom, Vojvodina ponižena!

Lokalni derbi rešen ubedljivom pobedom gostiju.

Spartak vlada severom, Vojvodina ponižena!  Izvor: MONDO
Izvor: MONDO/MILUTIN VUJIČIĆ

Slaviće se ove subote uveče u Subotici! Nemaju navijači Spartaka često priliku da se raduju pobedama protiv novosadske Vojvodine, ali ovaj put igrači su im to omogućili na fantastičan način:

Vojvodina - Spartak 0:5 (0:1) u utakmici sedmog kola Superlige.

Od početka je "mirisalo" na pobedu gostiju, pošto su domaći igrači u utakmicu ušli u grču, videlo se da nisu koncentrisani, a nagoveštaj potopa bila je stativa Đorđa Ivanovića sredinom prvog poluvremena. Kapiten Spartaka u 34. je bio precizniji, što mu i nije bilo teško posle nesporazuma Brazilca Renana i golmana Rockova.

Na 2:0 Spartak je duplirao u 53. minutu iz penala koji je precizno izveo Nemanja Nikolić.

U 69. se Ivanović po drugi put upisao u strelce, a onda i Nikolić u 81. Tačku na rezulat prelepim udarcem sa oko 20 metara stavio je Bojan Čečarić u 88. minutu.

Pre toga, među igračima i navijačima domaćeg tima već je bilo proključalo, pa se tenzija sa tribina prenela i na Stefana Mihajlovića, koji je zbog oštrog starta u 71. minutu dobio direktan crveni karton. U tim trenucima, pa do kraja utakmice, tribinama je odzvanjalo "Uprava napolje".

Teški dani predstoje novosadskom prvoligašu, kojem je ovo bio drugi poraz u sezonu, ali uz pet pobeda. Mnogo više od rezultata, navijače Vojvodine boli rasprodaja tima i neubedljiva igra u lokalnom derbiju.

Ubedljiva je bila i Mladost iz Lučana, koja je kao domaćin savladala komšijski Borac Čačak 4:1.

Debitant u najjačem rangu domaćeg fudbala, Mačva, upisao je i treću pobedu, pošto je u Beogradu savladan Voždovac 2:0.

Još jedan komšijski duel ove subote uveče, Radnički Niš - Radnik, završen je bez pobednika - 2:2.

Napredak je pobedom 2:1 u Kruševcu vezao treću pobedu, dok je Javor nanizao isto toliko poraza.