Poluvrijeme za pamćenje Lajpciga

Fudbaleri Lajpciga nakon preokreta pobijedili Frajburg i došli do prvih bodove ove sezone u Bundesligi. Hanover bolji od Šalkea.

Fudbaleri vicešampiona Njemačke, Lajpciga osvojili su prve bodove u novoj sezoni Bundeslige - tačnije tri.

Nakon poraza u prvom kolu od Šalkea, u drugom su pred svojima navijačima poslije preokreta, odličnom igrom u drugom poluvremenu pobijedili Frajburg.

LAJPCIG-FRAJBURG 4:1 (0:1)

Niderlehner je golom u 23. minute donio Frajburgu vođstvo. Gosti su sa ovom prednošću otišli na odmor, a u prvom dijelu Lajpcig nije imao bog zna kakve velike šanse za preokret.

Ipak u drugom poluvremenu domaćin je na teren izašao puno odlučniji i konkretniji i za samo deset minuta napravili su preokret, a do kraja su došli do ubjedljivog trijumfa.

Najprije je Timo Verner u 48. minutu izjednačio na 1:1. Potom je u 55. Orban preokrenuo rezultat.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Timo Verner svojim drugim golom u 71. minutu.

Verner je do sada u dresovima Štutgarta i Lajpciga ekipi Frajburga postigao OSAM GOLOVA.

Konačnih 4:1 postavlja Bruma prelijepim golom u 79. minutu. Bruma strijelac u debiju pred domaćim navijačima.

Frajburg je posljednjih 10 minuta odigrao sa igračem manje pošto je Hefler dobio crveni karton.

U posljednjem meču ovog kola Hanover je sa 1:0 pobijedio Šalke. Hanover je tako startovao sa dvije pobjede, a današnju pred domaćim navijačima obezbijedio je Brazilac Žonatas u debiju u dresu novog kluba.