JSL: Derbi Partizanu, OFK zaustavio Metalac

Crno-bijeli sačuvali tri boda u Novom Sadu (2:1), Metalac nije izdržao na Karaburmi. Konačno pobjeda Hajduka, Javor po navici - 0:0.

JSL: Derbi Partizanu, OFK zaustavio Metalac Izvor: MONDO

Fudbaleri Partizana pobijedili su Vojvodinu pred više od 8.000 gledalaca na stadionu Karađorđe i tako prebrodili najteže gostovanje u proljećnom djjelu sezone.

Oba gola za crno-bijele postigao je Kleo, glavom na centaršuteve Marka Lomića, ali je Vojvodina smanjila preko Marija Đurovskog i u drugom poluvremenu vršila žestok pritisak na odbranu gostiju.

Ipak, mreža Mladena Božovića se nije zatresla i drugi put, pa je Partizan (privremeno) preuzeo prvo mjesto na tabeli od Crvene zvezde.

Beograđani su već u četvrtom minutu ostali bez Mladena Krstajića, kojem je pukao mišić zadnje lože i zamijenio ga je Vojislav Stanković, pridošlica iz OFK Beograda u januarskom prelaznom roku.

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU SA "KARAĐORĐA"

Poslije pet kola u nastavku Jelen Superlige, više nema timova sa stoprocentnim učinkom. Metalac je poslije četiri uzastopne pobjede pao na Karaburmi - 3:2.

OFK je ekspresno poveo, golom mladog reprezentativca Nemanje Milića, ali su Milanovčani do poluvremena preokrenuli rezultat preko Milana Perića i Darka Rakočevića.

Bodove domaćinu donio je Nenad Injac, koji je centrirao kod autogola Rakočevića, a onda i sam matirao Živka Živkovića na centaršut Veseljka Trivunovića.

Seriju od četiri poraza prekinuo je Hajduk protiv trećeplasiranog Spartaka (2:1), a zanimljivo je da je i u Kuli pobjeda domaćina došla "iz dvojke".

Javor je protiv Jagodine odigrao 0:0 i to mu je sedmi remi u posljednjih deset kola, a peti bez golova.

Istim rezultatom završen je i okršaj Borca i Rada, dok su Mladi radnik i Napredak podijelili plijen, ali su gledaoci u Požarevcu mogli da vide po jednu loptu iza leđa dvojice golmana.