Bruka Olimpika u Monaku

"Sedam plus" na stadionu "Luj Drugi", uz čak šest lopti u mreži gostujućeg golmana Stiva Mandande.

Silno pojačani Pari sen Žermen diktira tempo u prvim kolima novog prvenstva Francuske, ali Monako za sada uspeva da ga prati.

Aktuelni šampion takođe je osvojio maksimalnih 12 bodova, a četvrtu pobedu ostvario je u derbiju, koji to u realnosti nije bio.

Olimpik iz Marseja savladan je rezultatom 6:1 (4:0), uz podatak da je posle više od 15 godina ponovo primio četiri gola u prvom poluvremenu.

Kamil Glik je načeo goste već u 2. minutu, Radamel Falkao u 20. minutu je pogodio sa "bele tačke", pa u 34. minutu iz igre, a pred odlazak u svlačionice se u listu strelaca upisao i mladi napadač Adama Dijakabi, pojačanje iz Rena.

Đibril Sidibe u 68. minutu je povisio na 5:0, počasni pogodak za Marsej dao je Remi Kabela u 75, da bi konačan rezultat četiri minuta kasnije postavio Fabinjo, iz drugog penala za Monako dosuđenog ove večeri.

Iza PSŽ i Monaka, na tabeli slede Sent Etjen sa devet, Lion i Bordo sa po osam, dok je Olimpik ostao na sedam osvojenih bodova.

Prethodni put su dva tima imala po četiri pobede iz prva četiri kola daleke 1965. godine i to su bili Nant i Monako.