SMEDEREVO: Bilo je na TV-u, sve ste vidjeli

Sa mnogo gorčine fudbaleri Smedereva napustili su teren stadiona Crvene zvezde poslije prvenstvenog poraza od 2:1.

SMEDEREVO: Bilo je na TV-u, sve ste vidjeli Izvor: MONDO

Oni smatraju da su poraženi nazasluženo i da je ih je sudija oštetio u više navrata.

Prije svega, kada je u 30. minutu dosudio penal nad Kaduom, poslije starta Slavka Lukića, iako je bilo očigledno da je Brazilac prije toga primio loptu rukom.

Potom, u drugom poluvremenu, pri rezultatu 1:1, Nenad Mladenović istčao je pred golmana crveno-bijelih Sašu Stamenkovića i umalo "poginuo" u sudaru sa njim. Stamenkovićeva noga proletjela je nekoliko centimetara pored Mladenovićeve glave, potom su se njih dvojice žestoko sudarila, a lopta se odbila u aut.

Sudija Majo Vujović odlučio je da dosudi aut za Smederevce...

"Drago mi je što je utakmica bila prenošena na televiziji gdje ništa ne može da se sakrije. Svi su mogli da vide fudbalski uspon Smedereva. Mi nemamo čega da se stidimo", istakao je vidno iznervirani trener Smedereva Blagoje Paunović, dok njegov kolega sa klupe Crvene zvezde, Ratko Dostanić nije želio da komentariše suđenje.

"Strašno je ovo što se radi. Kuda nam ide fudbal? Dobro, ići ćemo u Južnu Afriku (na Svjetsko prvenstvo) i šta onda? Šta će biti za pet godina", zapitao se Paunović, koji nije želio precizno da kaže da li misli na suđenje i cijelu fudbalsku organizaciju u Srbiji, već je samo rekao da ne govori o Zvezdi.

Paunović je Smederevo preuzeo prošle godine, poslije dugo godina rada u mlađim kategorijama Partizana, kluba u kojem se proslavio kao igrač (1965-1975), za koji je zabilježio više od 300 nastupa, a potom postao i reprezentativac Jugoslavije, čak 39. puta.