SERIJA A: Napoli produžio agoniju Juventusa

"Stara dama" povela pod Vezuvom golom Kjelinija, ali domaćin pobijedio pogocima Hamšika, Kvaljarele i Lavecija - 3:1 (0:1).

SERIJA A: Napoli produžio agoniju Juventusa Izvor: MONDO

Napoli je prekio niz od osam utakmica bez pobjede, a agonija Juventusa se nastavila i u posljednjoj utakmici 30. kola Serije A:

Napoli - Juventus 3:1 (0:1).

"Stara dama" je vodila od 7. minuta kada je Đorđo Kjelini, poslije kornera, sa samo nekoliko metara glavom proslijedio loptu u mrežu domaćina. Ali, to je bilo sve od velikana iz Torina, čiji trener Alberto Zakeroni i dalje ne može da računa na nekoliko povrijeđenih igrača i koji je Brazilca Dijega ostavio na klupi (ušao u igru u 62. minutu).

Međutim, ono što se Juventusu dogodilo u Londonu protiv Fulama u Ligi Evrope i kod kuće protiv tadašnjeg "fenjeraša" Serije A, Sijene, desilo mu se i na Sao Paolu. Poveo je, ali nije pobijedio.

S druge strane, Napolitanci su navikli da kreću sa deficitom, jer su protiv Milana i Rome stizali do boda. A protiv Juventusa i do sva tri.

Marek Hamšik je promašio penal na startu drugog poluvremena, ali se iskupio već u 52. minutu. Idealno je centrirao Kvaljarela, pa Slovaku nije bio problem da se "pokloni" i izjednači.

Tačno 20 minuta kasnije uloge su zamijenjene - Hamšik je bio asistent, a Kvaljarela strijelac za 2:1, a posljednji udarac "staroj dami" zadao je Ezekijel Laveci u 88. minutu.

Juventus je tako ostao bez pobjede pod Vezuvom od septembra 2000. godine.

Napoli je stigao "staru damu" i sada dijele šesto mjesto sa po 45 bodova. Četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, trenutno zauzima Palermo, sa tri boda više.