Madriđanima nije dan, remiji Reala i Atletika

Šampion uspeo da izjednači, ali mu je onda 65 minuta bilo malo da stigne do pobedonosnog gola. Valensija i Atletiko Madrid na Mestaji igrali 0:0. Sevilja pobedila Eibar 3:0.

Drugi uzastopni remi Real Madrida u prvenstvu Španije, tako da će "kraljevići" posle trećeg kola imati samo pet od mogućih devet bodova!

Povratnik u Primeru, ekipa Levantea, uspela je da izvuče remi na stadionu "Santjago Bernabeu" - 1:1 (1:1)!

Gosti su poveli u 12. minutu preko Ivija Lopeza, koji je u petercu iskoristio neobjašnjivu uspavanost Realove odbrane, da bi Lukas Vaskez u 36. minutu postavio konačan rezultat, pošto je sa samo metar-dva smestio u mrežu odbijenu loptu.

Real i Levante tako su ostali izjednačeni na tabeli, sa po jednom pobedom i dva nerešena ishoda. Na vrhu su sa po šest bodova Sosijedad i Barselona, koja od 20.45 igra gradski derbi protiv Espanjola.

Real je u prethodnom kolu, pre pauze zbog kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, kod kuće odigrao 2:2 sa Valensijom.

Aktuelni šampion narednog vikenda gostuje Sosijedadu i tom prilikom će, pored ranije suspendovanog Kristijana Ronalda, biti slabiji i za Marsela, pošto je Brazilac u 89. minutu subotnje utakmice dobio direktan crveni karton. Sudija je ocenio da je brzonogi levi bek posle jednog sudara u kaznenom prostoru pokušao da nogom udari čuvara.

Ni Atletiko Madrid nije pobedio.

Doduše, "jorgandžije" su imale mnogo teži zadatak od gradskog rivala. Gostovale su Valensiji i posle 90 minuta borbe nije bilo pobednika, a ni golova 0:0.