Šampion na pravom putu, Kejn dočekao septembar!

Uzbudljivi mečevi odigrani su ove subote u Premijer ligi, a svakako je najinteresantniji bio onaj između Lestera i Čelsija.

Duel poslednja dva šampiona Premijer lige dobili su "plavci": Lester - Čelsi 1:2!

Prvi pogodak za Čelsi "pao" je u 41. minutu, odmah posle velike kontre za Lester i promašene "jedan na jedan" situacije za Slimanija, kada je Aspilikueta ponovo poslao savršen centaršut za Alvara Moratu koji je njegov zemljak rutinski realizovao.

Bio je to treći gol Morate u dresu Čelsija.

Kontri "lisica" koju smo poneli kumovala je izgubljena lopta N'Goloa Kantea, ali se Francuz za to iskupio u 50. minutu kada je šutirao sa skoro 30 metara...

Lopta je dugo putovala, prošla Vesu Morganu kroz noge, a iako je delovalo da će je Kasper Šmajhel uhvatiti kao na treningu, ona mu je prošla kraj ruke i završila u mreži, na iznenađenje svih, da bi Danac ljutito reagovao na svoje saigrače što taj pokušaj nisu izblokirali.

Ni na drugoj strani nije briljirao golman, pa je Tibo Kurtoa, koji je imao dobru odbranu u prvom poluvremenu, u nastavku neoprezno "rušio" Džejmija Vardija koji je i rutinski realizovao najstrožu kaznu, šutiravši po sredini gola.

Osnova za penal bilo je još u dve situacije, ali ispred gola Šmajhela, kada su Megvajer i Grej igrali rukama, ali je sudija ostao "nem".

Kada je u pitanju derbi kola između Evertona i Totenhema - "pevci" su dočekali septembar i Kejna koji se po običaju "muči" u avgustu, mesecu u kome nikada nije da gol.

Čim je dočekao da otpadne osmi papir sa kalendara - eto i gola, i to dva. Doveo je Spurse u vođstvo u 28. minutu, da bi potom Kristijan Eriksen povećao u 42. minutu, a meč je bio rešen novim pogotkom najboljeg engleskog napadača u prvom minutu nadoknade.

Na kraju, Everton - Totenhem 0:3!

Lepu pobedu upisao je i treći londonski klub, Arsenal, koji je pogocima Danija Velbeka i Lakazeta "preboleo" debakl od Liverpula, slavivši protiv Bornmuta - 3:0.

Trijumfe su upisali i Brajton, koji je "tukao" VBA 3:1, i Votford koji je neočekivano slavio na gostovanju Sautemptonu, za koji je Dušan Tadić ušao u drugom poluvremenu, no "stršljenovi" su pobedili 2:0.