Barsa ne kiksa - već beži Realu četiri boda

U katalonskom derbiju novi het-trik Mesija i laka pobeda Barse. Asistencija Dembelea na debiju.

Opšti utisak je da Real Madrid ima kvalitetniji tim od Barselone, ali rotacije i individualne greške fudbalera "kraljevskog kluba", kojih je u znatno manjoj meri bilo kod njihovog najljućeg rivala, posle tri kola znače i zaostatak od čak četiri boda.

Barselona je u katalonskom derbiju savladala Espanjol 5:0 (2:0) i tako došla do treće pobede i maksimalnog učinka od devet bodova, dok je Real tek na pet.

Briljirao je Lionel Mesi, strelac tri pogotka na večerašnjem duelu, pošto je bio precizan u 26, 35. i 67. minutu, s tim da je prvi pogodak postigao iz ofsajd pozicije, koju sudije nisu primetile na vreme, dok su Đerar Pike u 87. i Luis Suarez u 90. minutu "dotukli" lokalnog rivala.

Argentincu je ovo bio 38. het-trik kao fudbalera Barselone, a ukupno 42. u karijeri.

/REZULTATI, STRELCI I TABELA NAKON DANAŠNJIH MEČEVA PRIMERE/

Espanjol je i te kako znao da testira ne tako sigurnu odbranu domaćina koja je imala sreće u situacijama kada su Pablo Pjati, Leo Baptistao i Didak Vilja bili pred Ter-Štegenom.

Skupo plaćeni Usman Dembele debitovao je za svoj novi tim u 68. minutu kada je zamenio Đerara Delofeua, i zabeležio asistenciju u nadoknadi vremena kada je dodao Suarezu za gol, dok je i Paulinjo dobio šansu, nakon što je već debitovao u prošlom kolu kada je odigrao poslednja dva minuta susreta sa Alavesom.

All Goals & highlights HD - Barcelona 5-0...by FootbalLivee