Šest golova u La Korunji: Barsa nije sama na vrhu

Goleada na "Riazoru". Prvi poraz debitanta.

Bolje nije moglo da počne!

Čak šest golova viđeno je u prvoj nedeljnoj utakmici Primere, u okršaju domaćina koji nije dočekao svoju prvu pobedu i gosta koji je ostao na čelu tabele kraj Barselone.

DEPORTIVO - REAL SOSIJEDAD 2:4 (1:2)

"Turbo" početkom gostiju već u četvrtom minutu na semaforu je pisalo 0:2, golovima Huanmija (na sjajan centaršut Ćavi Prijeta) i "bombe" Iljaramendija posle kornera. Epilog je već tada bio nagovešten, iako je Deportivo na isteku 27. minutu smanjio zaostatak volej udarcem Adrijana, a u 50. i izjednačio pogotkom Andonea.

U tom trenutku, Adrijan je posle gola upisao i asistenciju i učinilo se da će bivši reprezentativac Španije postati junak meča, ali je finiš izbacio u prvi plan druge igrače. Gostujuće.

Dijego Ljorente iskoristio je u 83. minutu katastrofalnu reakciju odbrane Depora posle kornera, a "meč viner" Asijer Iljaramendi je potom u 86. minutu postavio konačnih 2:4, posle lepog solo prodora.

Zanimljivo je da je Iljaramendi, bivši igrač Reala, tako izjednačio svoj današnji učinak sa brojem golova koje je postigao za matični klub na prethodne 132 utakmice! Kao defanzivni vezista, njegov posao više je usmeren ka napadima protivnika, pa će današnji meč i zbog toga dugo pamtiti.

Sosijedad je u matine terminu tako ostvario i treću pobedu u tri kola Primere, nakon trijumfa protiv Selte i Viljareala.

Korak sa Barselonom održao je i Atletik Bilbao, ali ne po broju bodova, već po primljenim golovima. Baski su uz Katalonce jedini tim koji u prva tri kola nije primio gol! Doduše, samo tri su postigli...

ATLETIK BILBAO - ĐIRONA 2:0 (1:0)

Debitant u Primeri nije imao rešenje za brze napadače domaćeg tima, pa su Munajin u 25. i Aduric u 53. doneli Atletiku drugu ovosezonsku pobedu, uz jedan remi.

Đirona je posle odličnog starta u najjačem rangu fudbala - remi pa pobeda - sada upisala i prvi poraz.