"Afro" Jang Bojs ubedljiv, povreda Benita!

U poslednjoj utakmici pred gostovanje Partizana, žuto-crni su se vratili na prvo mesto švajcarskog prvenstva golovima i asistencijama igrača iz Afrike.

U poslednjoj utakmici pred start Lige Evrope i duel sa Partizanom, takođe u Bernu, fudbaleri Jang Bojsa deklasirali su Lugano i vratili se na prvo mesto švajcarskog prvenstva.

Ipak, na tom putu izgubili su levog beka Lorisa Benita kojeg je zbog povrede još u 27. minutu morao da zameni trener žuto-crnih, Adi Huter.

To nije zaustavilo domaćine, koji su zahvaljujući afričkim zvezdama, fudbalerima iz Nigerije, Obale Slonovače i Kameruna stigli do ubedljive pobede od 3:0 (1:0).

Jang Bojs: Fon Balmos - Mbabu, Kasim, Fon Bergen, Benito (od 27. Lotomba) - Bertone (Ngamaleu), Sanogo Žunior, Fašnaht, Sulejmani - Nsame, Oro (od 46. Asale).

Dva gola dao je nigerijski napadač, Žan-Pjer Nsame, u 43. i 70. minutu, a u međuvremenu mrežu je zatresao i Rože Asale iz Obale Slonovače (66. minut), koji je na poluvremenu zamenio najpoznatijeg igrača tima, 33-godišnjeg centarfora iz Francuske, Giljema Oroa.

Pretpostavka je da je Huter ostavio Oroa u svlačionici čuvajući ga za meč sa crno-belima.

Inače, kod Asaleovog gola za 2:0 asistent je bio Mumi Ngamaleu iz Kameruna, koji je i sam počeo meč kao rezervista. Zaigrao je od 61. minuta umesto Leonarda Bertonea, a samo pet minuta kasnije odigrao pravi pas ka Asaleu za njegov prvi gol ove sezone.

Nsame je potom, posle 31 pogotka na 31 utakmici za Servet prošle sezone, treći put bio strelac za Jang Bojs. Danas je, konkretno, s dva gola doprineo prekidu serije od sedam mečeva za klub i reprezentaciju u kojima nije slavio pobedu.

Lideru švajcarske Superlige posao je bio olakšan od 46. minuta, jer je fudbaler Lugana, Karlinjoš, dobio drugi žuti karton nepun minut po početku drugog poluvremena.

Nekadašnji reprezentativac Srbije i "dete" iz Partizanove fudbalske škole, Miralem Sulejmani, odigrao je svih 90 minuta po levoj strani.

Tabela: Jang Bojs 14, Cirih 13, Bazel 11, Lucern 10, Sent Galen 9, Lugano 8, Sion 8, Grashopers 8, Tun 7, Lozana 5.