PREMIJER: Atomski Čelsi, "đavoli" ne daju vrh

Čelsi je demolirao Aston Vilu 7:1 (2:1) i obavijestio ostale kandidate za titulu prvaka Engleske da je kriza prošlost.

PREMIJER: Atomski Čelsi, "đavoli" ne daju vrh Izvor: MONDO

"Plavci" su imali seriju od tri prvenstvena meča u kojima su osvojili samo četiri boda, umetnuli su se i porazi od Intera u Ligi šampiona, počeli su da posustaju...

Međutim, za samo tri dana zatresli su mreže rivala čak 12 puta u dva utakmice.

U srijedu je "stradao" prežaljeni Portsmut (5:0), a u subotu i Aston Vila na Stamford brižu.

Frenk Lampard je dao čak četiri gola, od kojih dva iz penala, i stigao do 150 pogodaka u dresu Čelsija. Floran Maluda se dva puta upisao u strijelce, a jednom i Salomon Kalu.

Nije izgledalo da će gosti iz Birmingema doživeti katastrofu kada je Džon Kerju u 29. minutu izjednačio. Ali, Lampard je prvim golom iz penala, a svojim drugim na utakmici zadao Aston Vili udarac neposredno prije odlaska na odmor.

U nastavku Maluda je pokrenuo lavinu...

Tim Karla Anćelotija ima 71 bod, ali je sa tim skorom bio lider samo dva i po sata. U večernjem terminu Mančester junajted je pobedio u Boltonu 4:0 i vratio se na vrh tabele, sa bodom prednosti.

Goste je u vođstvo doveo domaći defanzivac, Samuel, autogolom u finišu prvog poluvremena.

U drugom dijelu su "crveni đavoli" dokusurili Bolton - na dva pogotka Dimitrija Berbatova nadovezao se Nani.

U drugom okršaju ekipa iz Birmingema i Londona, pretendent na tron se sapleo - Birmingem - Arsenal 1:1.

Kada je Samir Nasri doveo goste u vođstvo u 81. minutu činilo se da će "tobdžije" odnijeti sav plijen, ali je brži od sudijskog zvižduka bio Kevin Filips i domaćinima obezbijedio bod.

Nenad Milijaš nije učestvovao u osvajanju boda Vulvsa protiv Evertona (0:0), meč je presjedio na klupi.