PRIMERA: Realov Madrid

Fudbaleri Real Madrida savladali Atletiko u gradskom debiju (3:2) i tako ostali na čelu tabele izjednačeni sa Barselonom.

PRIMERA: Realov Madrid Izvor: MONDO

Real je slavio u 147. gradskom derbiju i tako Atletiku nije dozvolio da pobjedi na Bernabeu ni poslije 10 godina posta, iako su gosti prvih 45 minuta dobili (1-0), zavhavaljujući golu Hoze Antonija Rejesa. Ipak Real u drugom poluvremenu za samo 15 minuta preko Alonsa, Arbeloe i Iguaina preokreće rezultat. Do kraja je samo Forlan iz penala uspio da smenju prednost domaćih.

Hetafe je poslije poraza kod kuće od Reala bijes iskalio u La Korunji protiv Deportiva - 1:3. Već poslije prvog poluvremena na "Riazoru", gosti su vodili sa 2:0, a sve je bilo riješeno kada je Miku u 57. minutu drugi put savladao Manua.

Pored reprezentativca Venecuele gol za Hetafe, tačnije autogol postigao je i Portugalac iz Deportiva Ze Kastro u 32. minutu.

Riki je uspio samo da ublaži poraz plavo-bijelih.

Pobjedu koja ostavlja nadu da mogu da ostanu u eliti i naredne zabilježio je "fenjeraš" Herez na svom terenu protiv pretposljednjeg Valjadolida (3:0).

Ipak, Saragosa, prva ekipa iznad crte, još uvijek ima velikih sedam bodova prednosti u odnosu na Herez.

Osasuna je golom Valtera Pandijanija pobijedila Almerija, dok su Espanjol i Sporting podijelili bodove.