JSL: Crvena zvezda - Vojvodina 2:0 (POLUVRIJEME)

U derbi meču 21. kola JSL Crvena zvezda vodi protiv Vojvodine na svom stadionu sa 2:0. Oba gola postigao Dejan Lekić.

JSL: Crvena zvezda - Vojvodina 2:0 (POLUVRIJEME) Izvor: MONDO

Poslije prvog poluvremena poslednje utakmice 21. kola Jelen Super lige Crvena zvezda na svom stadionu pred oko 10.000 gledalaca vodi protiv Vojvodine sa 2:0.

Dvostruki strijelac bio je Dejan Lekić u 13. i 32. minutu.

Početak utakmice na "Marakani" obilovao je uzbuđenjima, a gosti su na samom početku dali jasnu poruku da u glavni grad nisu došli da se brane.

Slaven Stejpanović je već u šestom minutu imao veliku priliku da "lale" dovede do vođstva. Bivši fudbaler Partizana, našao se "oči u oči" poslije greške odbrane Zvezde, ali je Saša Stamenković bio koncentrisan.

Međutim, i Zvezda je igrala daleko bolje u odnosu na prethodne utakmice.

Samo dva minuta kasnije na drugoj strani i Dejan Lekić ima priliku. Napadač Zvezde pokušao je glavom, ali je bio zamalo neprcizan. Ono što mu nije uspjelo u sedmom jeste u 13 minutu. Lekić je konačno prekuno golgeterski post i doveo crveno-bijele do vođstva.

Vodećem pogotku domaćina prethodila je akcija po desnoj strani i odličan cenatršut Nikole Lazetića, Lekić se bacio i u padu loptu glavom poslao iza leđa nemoćnog Željka Brkića.

Bio je to sedmi gol napadača Zvezde, prvi poslije 763 minuta i utakmice protiv Čukaričkog.

Nisu dugo čekali navijači Zvezde i na deveti gol srpskog reprezentativca. Kontru lidera JSL kroz sredinu poveo je Kadu, odložio za Slavka Perovića, koji je uspio da je ćušne do Lekića, a ovaj preciznim udarcem sa 14-15 metara pogađa donji desni ugao gola Vojvodine - 2:0.

Beogradski i novosadski crveno-bijeli do sada su odigrali 129 prvenstvenih utakmica. Daleko uspješniji su Beograđani koji su 75 puta teren napuštali kao pobjednici, 30 duela završeno je bez pobjednika, dok je Voša bila uspješnija 24 puta.

U prvom meču ove sezone u Novom Sadu, Zvezda je pobijedila sa 1:0.