JSL: Zvezda i Lekić se probudili!

Zvezda u 130 prvenstvenom duelu sa Vojvodinom zabilježila 76 pobjedu, rezultatom 3:0. , dva gola Dejana Lekića i prvenac Miloša Trifunovića.

JSL: Zvezda i Lekić se probudili! Izvor: MONDO

Crvena zvezda ne da prvo mjesto.

Tim iz Ljutice Bogdana vratio se na čelo tabele Jelen Suepr lige poslije pobjede u derbi meču 21. kola protiv Vojvodine rezultatom 3:0(2:0).

Konačno je proradio i Dejan Lekić, koji je sa dva gola (13. i 32. minut) protiv "lala" prekinuo golgeterski post poslije 763 minuta i utakmice sa Čukaričkim 21. novembra prošle godine.

Svoj prvi gol u dresu Zvezde postigao je i Miloš Trifunović u 75. minutu.

Bilo je najbolje izdanje beogradskih crveno-bijelih, ako ne ove sezone, onda sigurno ovog proljeća. Uz sjajan ambijent, atipičan za srpsko naše prvenstvo, koji je napravilo preko 10.000 gledalaca, Zvezda i Vojvodina pružili su partiju za uživanje.

Tim Ratka Dostanića na kraju je slavio zasluženu pobjedu!

Početak utakmice na "Marakani" obilovao je uzbuđenjima, a gosti su na samom početku dali jasnu poruku da u glavni grad nisu došli da se brane.

Slaven Stjepanović je već u šestom minutu imao veliku priliku da "lale" dovede u vođstvo. Bivši fudbaler Partizana, poslije greške odbrane Zvezde našao se "oči u oči" sa Sašom Stamenkovićem, ali je golman domaćeg tima bio uspješniji.

Međutim, i Zvezda je igrala daleko bolje u odnosu na prethodne utakmice.

Samo dva minuta kasnije, na drugoj strani i Dejan Lekić ima priliku. Napadač Zvezde pokušao je glavom, ali je bio zamalo neprcizan.

Ono što mu nije uspjelo u sedmom jeste u 13 minutu.

Lekić je konačno pogodio!

Vodećem pogotku domaćina prethodila je akcija po desnoj strani i odličan cenatršut Nikole Lazetića, Lekić se bacio i u padu loptu glavom sa pet metara poslao iza leđa nemoćnog Željka Brkića.

Bio je to sedmi gol napadača Zvezde.

Nisu dugo čekali navijači Zvezde i na deveti gol srpskog reprezentativca. Kontru lidera JSL kroz sredinu poveo je Kadu, odložio za Slavka Perovića, koji je uspio da je ćušne do Lekića, a ovaj preciznim udarcem sa 14-15 metara pogađa donji desni ugao gola Vojvodine - 2:0.

Dragan Mrđa, Dušan Tadić i Mario Đurovski mogli su da savladaju Stamenkovića, koji je bio veoma raspoložen.

U druogom dijelu Vojvodina je bezuspešno pokušavala da uhvati priključak, dok su igrači Zvezde pokazali da su u sve boljoj formi.

Kontre domaćina bile su neuhvatljive za za defanzivce Voše. Poslije jedne takve Lekić je mogao da postigne i het-trik, ali je iz povoljne pozicije posle dodavanja Nikole Mikića sa desnog krila, šutirao preko gola.

Sve dileme razriješio je Miloš Trifunović svojim prvijencem u dresu Zvezde. Opet je pola posla završio fantastični Nikola Lezetić. Vezista zvezde vidio je rupu u odbrani gostiju, bez mnogo ramišljanja poslao loptu kroz sredinu do bivšeg igrača Javora, koji prebacuje loptu preko Brkića i rješava pitanje pobjednika.

Sjever je ekplodirao!

Bio je znak da navijači domaće ekipe mogu da počnu da slave novu pobjedu i povratak na prvo mjesto.
Vojvodini ostaju problemi. Tim Milana Đuričića je na posljednjih pet utakmica zabilježio četiri poraza i sve je dalji od Evrope.