Barsa pobedila, ali gol Šibasakija je predivan

Barselona preokretom pobedila Hetafe na gostovanju. Levante i Valensija podelili bodove u 4. kolu Primere. Betis pobedio Deportivo, Atletiko bolji od Malage.

Barselona je pobedila Hetafe, ali će se, ipak, mnogo više pričati o prvom golu koji je ekipa sa Kamp Noua primila ove sezone.

Japanac Gaku Šibasaki izveo je pravo malo remek delo u 39. minutu.

Bio je to pogodak za vođstvo Hetafea i to kakav. Odbijenu loptu, koja je u visokom luku padala na nekih 20-ak i metara od gola, Japanac je sačekao na volej i iz prve je prosledio pravo pod prečku.

BOMBA!

Šibasaki

Euforiju i oduševljenje domaćih navijača prekinuo je Denis Suarez. I njegov pogodak bio je vrlo lep, a dogodio se u 62. minutu. Hetafe se grčevito branio sa većinom igrača u svom kaznenom prostoru, ali su i pored te činjenice uspeli da zaborave na Suareza.

Njegovi saigrači primetili su da je slobodan, predali mu loptu, a ovaj majstorski prebacio odbranu i pogodio mrežu za 1:1.

Napadi Barse još jednom su urodili plodom u 84. minutu.

Lionel Mesi je u svom stilu krenuo ka protivničkom gol, u pravom trenutku video je Paulinja koji se ubacivao kroz sredinu i posle milimetarski preciznog pasa, usledio je snažan udarac iskosa sa desne strane za pobedu Katalonaca.

Barsa je prva sa 12 bodova, 11 datih i jednom primljenim golom, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Real Sosijedada, koji ima devet bodova.

U prvom meču subotnjeg programa u Primeri, derbi Valensije završen je 1:1.

Antoan Grizman doneo je tri boda Atletiku u Madridu protiv Malage. Posle prvog poluvremena, u kojem nije bilo golova, Francuz je iskoristio centaršut sa desne strane i snažnim udarcem u u 61. minutu postavio konačan rezultat.