Grci već u baražu?!

Reprezentacija Grčke savladala Kipar i preuzela drugu poziciju u Grupi H.

Grci su kao gosti slavili protiv Kipra 2:1 i prestigli reprezentaciju BiH na tabeli Grupe H.

Kolo prije kraja Grčka je druga, iza Belgije, a ima i dobre šanse da se nađe među osam drugoplasiranih reprezentacija koje će igrati baraž.

Poveo je Kipar u 18. minutu preko Sotiriua, ali su Grci u samo dva minuta, od 24 do 26. postigli dva gola preko Mitroglua i Ciolisa i stigli do potpunog preokreta.

U posljednjem kolu Grčka će igrati protiv Gibraltara, dok će BiH igrati u gostima protiv Estonije.

Pobjedom protiv Gibraltara Grci bi došli do učinka od 19 osvojenih bodova, odnosno 13 bodova na tabeli drugoplasiranih reprezentacija.

Grcima se neće računati bodovi protiv Gibraltara, kao posljednjeplasirane selekcije u grupi, ali i pored toga u dobroj su situaciji jer imaju dva boda više od Velsa, Hrvatske i Škotske, reprezentacija koje se bore za baraž.

Upravo ove selekcije imaće znatno teži posao u posljednjem kolu jer moraju ići na pobjedu u mečevima koji će odlučivati o konačnom plasmanu u njihovim grupama.

Vels igra protiv Irske, Hrvatska će gostovati Ukrajini, a Škotska igra protiv Slovenije, tako da su Grci nakon pobjede na Kipru jednom nogom već u baražu