PREMIJER BIH: Borac potonuo u Neretvu i izgubio lidersku poziciju

Banjalučani promašili zicer i primili "tri komada". Kordić dao sva tri gola.Laktaši pobijedili Sarajevo.

PREMIJER BIH: Borac potonuo u Neretvu i izgubio lidersku poziciju Izvor: MONDO

Borac je u Mostaru odolijevao do 67 minute. Čak je Vukelja imao zicer u 62. minutu na pas Stevanovića, ali je promašio ono što je lakše bilo pogoditi.

Kazna je došla pet minuta kasnije, u 67. minutu, a stijelac je bio Krešimir Kordić, koji je pogodio glavom nakon centaršuta se lijeve strane. “Plemići” su duplirali vođstvo iz slične akcije u 81. minuti, a egzekutor je ponovo bio Kordić.

U posljednjoj minutu utakmice, Kordić je postigao het-trik na asistenciju Stevanovića, te postavio konačnih 3:0 za mostarsku ekipu.

Kiks Borca iskoristio je Željezničar koji je materijalizovao konstantnu inicijativu protiv Travnika i pred oko 8000 ljudi slavio sa 2:0 i preuzeo lidersku poziciju.

U Zenici Čelik je u starom „jugoslovenskom“ derbiju dobio Velež 2:1.

U jednoj od najzanimljivijih utakmica 21 kola u Laktašima istoimeni domaćin je savladao ekipu Sarajeva 2:1.

Domaćin je poveo preko Mikića u 7 minuti. U drugom dijelu otvorenija igra se isplatila gostima koji poravnavaju preko Hadžića na asistenciju Škore. Ipak, veliku pobjedu Laktašima I bodove spasa donosi Zečević u četvrtoj minuti sudijske nadoknade nakon što je bio najviši u skoku poslije jednog kornera.

Srpski derbi u Istočnom Sarajevu očekivano je pripao ekipi Slavije, koja je nadigrala Rudar Prijedor I savladala ga rezultatom 2:0.
Prvi gol za Slaviju djelo je Regoja, dok je drugi pogodak postigao Milinković, poslije dobre kombinacije cijelog navalnog reda plavo-bijelih.

Široki nije imao problema protiv već otpisane Modriča Maksime, koja je igrala sa juniorskim sastavom zbog poznatih finansijskih problema koji su zadesili bivšeg šampiona.
Domaći su poveli preko Šilića iz slobodnog udarca u 28 minuti, a samo dva minuta kasnije konačnih 2:0 postavlja Varea iz situacije jedan na jedan sa golamnom Modriče Tripićem.

U Trebinju Leotar uprkos totalnoj inicijativi nije uspio da savlada ekipu Olimpika, koja tek sad može da žali što nije uspjela pobjediti Laktaše u prolom kolu na svom stadionu.

Tuzlanska sloboda je preživila “revolveraški obračun” u Gradačcu I osvojila zlata vrijedan bod u borbi za opstanak.

PREMIJER LIGA BIH: 21. KOLO

Slavija-Rudar Prijedor 2:0