BUNDES: Srbi strijelci, Bajern opet vodi

Neven Subotić postigao gol za Borusiju protiv Verdera (2:1), Kuzmanović doneo pobedu Švabama protiv Menhengladbaha (2:1).

BUNDES: Srbi strijelci, Bajern opet vodi Izvor: MONDO

Bajern je ponovo lider u Bundesligi!

Bavarci su u velikom derbiju uspjeli da u Gelzenkirhenu savladaju Šalke sa 2:1 i da ga preteknu na tabeli. Bajern je nastavio uspješnu tradiciju na "Veltins" areni, gdje u prvenstvu nisu izgubili posljednje četiri sezone, a ovo im je bila treća vezana pobjeda.

Sve je odlučeno za šest minuta.

Frank Riberi i Tomas Miler uspjeli su za samo jedan minut da potpuno utišaju domaće navijače. Francuz se upisao u strijelce u 25. minutu, a mladi njemački reprezentativac nepun minut kasnije.

Šalke je brzo smanjio, ali pogodak Kevina Kuranjija u 31. minutu bilo je sve od njih u derbiju 29. kola.

Bajern je od 41. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Hamita Altintopa. Snage su izjednačene u 90. minutu kada je drugi žuti karton dobio i Brazilac Marselo Bordon.

"Milioneri" iz Dortmunda sve su bliži trećoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona. Borusija je pobjedom protiv Verdera (2:1) stekla plus četiri u odnosu na tim iz Bremena i predstoji joj trka za trećeplasiranim Bajerom.

Srpski reprezentativac Neven Subotić bio je strijelac drugog gola na "Vestfalenu" u 22. minutu, dok je prvi mrežu zatresao Kevin Groskrojc 12 minuta ranije.

Utakmice 29. kola obilježila su i dva velika preokreta.

Štutgart je na svom terenu, iako je gubio poslije prvog poluvremena sa 0:1, pobjedio Borusiju iz Menhengladbaha (2:1), a odlučujući gol postigao je Zdravko Kuzmanović u 83. minutu.

Stefan Kisling se vratio u tim Bajera, ali su "farmaceuti" doživjeli i treći poraz zaredom i ne samo da su sve dalji od Bajerna i Šalkea, nego im je sada ugorženo i treće mjesto.

Upravo je Kisling bio bio dvostruki strijelac za goste, kojima ni vođstvo od 2:1 u 46. minutu nije bilo dovoljno da osvoje barem bod u Frankfurtu.

Maik Franc je svojim petim golom u sezoni donio Ajntrahtu sva tri boda u 89. minutu.

Frajburg i Bohum igrali su neriješeno (1:1), a taj rezultat najviše je odgovarao Nirnbergu, koji je savladao Majnc (2:0) i napravio veliki korak ka opstanku.