Barsa dobila utakmicu, izgubila Zlatana

Fudbaleri Barselone ponovo su odigrali utakmicu dan prije Real Madrida i jedinom konkurentu za osvajanje titule pobjegli tri boda.

Barsa dobila utakmicu, izgubila Zlatana Izvor: MONDO

Iako u startnoj postavi nije bilo nekoliko standardnih fudbalera (Ibrahimović, Ćavi, Alveš, Inijesta), Katalonci su se poigrali sa inače solidnim Atletik Bilbaom - 4:1.

Vođstvo im je doneo novi izdanak omladinske škole, Žefren Suarez, a usledila su dva pogotka Bojana Krkića, koji je u poslednjem trenutku istrčao na teren umesto Zlatana Ibrahimovića.

Šveđanin je na zagrevanju povredio list desne noge. Koliko je povreda teška, biće poznata nakon detaljnih pregleda, ali je gotovo izvesno da će pauzirati bar nedelju dana, što znači da neće nastupiti u revanšu četvrtfinala Lige šampiona sa Arsenalom, a možda ni u "El klasiku" idućeg vikenda.

Strateg španskog i evropskog prvaka mješao je karte i tokom utakmice, kako bi igrači u što boljem stanju dočekali utorak i revanš četvrtfinala Lige šampiona sa Arsenalom. Leo Mesi je bez obzira na to odigrao svih 90 minuta i sredinom drugog poluvremena uspio da matira golmana Iraizoza.

Gosti iz Baskije, koji su neočekivano postali kandidati za izlazak na evropsku scenu, ublažili su poraz preko Markela Susaete u 77. minutu.

Real u nedjelju igra sa Rasingom u Santanderu i svaka pobjeda će ga vratiti na čelnu poziciju.