Radnik bolji od Borca u Kupu RS

Fudbaleri Borca eliminisani su iz daljeg takmičenja u Kupu Republike Srpske pošto su danas, u utakmici osmine finala, poraženi u Bijeljini od ekipe Radnika rezultatom 5:3 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Kup RS: Radnik - Borac 2:1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Nakon 90 minuta igre, na semaforu je bio ispisan rezultat 1:1, a prednost je stekao Borac u 5. minutu golom Bojana Puzigaće nakon kornera Ivana Delića. Radnik je do izjednačenja stigao pogotkom Aleksandra Glišića, 19 minuta prije kraja utakmice.

RADNIK – BORAC 1:1 (0:1) pen. 6:4

Izabranici Zorana Milinkovića su posljednjih deset minuta utakmice proveli sa igračem manje pošto je Ilija Danilović morao da ranije napusti igru zbog drugog žutog kartona.

Radnik tako nastavlja put prema petom trofeju u Kupu RS u posljednjih šest sezona.

SASTAVI:
RADNIK: Ružić, Blaić, Radović, Franić, Arnautović, Stojanović, Beširević, Hadžić (od 46. minuta Okić (od 85. minuta Kitanović)), Janković (od 46. minuta Đurić), Despotović, Glišić. Trener: Mladen Žižović.
BORAC: Avdukić, I. Danilović, Puzigaća, Raspudić, Kukić (od 74. minuta Mirković), Delić, Burazor, Suzuki (od 81. minuta Pašagić), Kondić, Maksimović (od 56. minuta Đorđević), Čudić. Trener: Zoran Milinković.

Strijelci: 0:1 Puzigaća (5.), 1:1 Glišić (71.), strijelci iz penala: Đurić, Stojanović, Franić, Glišić i Arnautović za Radnik, a Puzigaća, Delić i Burazor za Borac, stadion: Gradski u Bijeljini, gledalaca: 150, sudija: Luka Bilbija (Prijedor), žuti kartoni: Đurić, Arnautović (Radnik), Maksimović, I. Danilović (Borac), crveni karton: Ilija Danilović (Borac, 80. minut).