De Hea upropastio svečanost na Enfildu

Liverpul konstantno napadao, imao nekoliko odličnih šansi, ali nije uspeo da savlada Junajted i upotpuni proslavu otvarnja tribine nazvanu po slavnom Keniju Dalglišu.

Najveći derbi engleskog fudbala počeo je svečano, otvaranjem jedne od tribina Enfilda nazavne po čuvenom treneru Keniju Dalglišu, međutim, navijači Liverpula razočarani su napustili stadion posle duela sa Mančester junajtedom.

Samo 0:0 nije rezultat kojem su se nadali, a posebno ne posle igre njihovog tima, koji je bio mnogo bolji i ofanzivniji rival.

Goste je poraza, ili bar primljenog gola, sačuvao sjajni David De Hea, posebno zbog intervencije u 34. minutu kada je nogom odbranio šut Džoela Matipa.

Istakao se i Simon Minjole na suprotnoj strani, kada je u 43. minutu odbranio šut Romelua Lukakua.

Iz prvog poluvremena vredan pomena i pokušaj Nemanje Matića, posle tačno pola sata igre, kada je lopta prošla tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na polovini gostiju, međutim, Kutinjo, Firmino, Salah, Čan... nisu uspeli da pronađu rešenje za odličnu odbranu Mančestera.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč u dresu Mančester junajteda, dok Marko Grujić nije bio u protokolu među igračima Liverpula.