Od 0:4 do 3:4 za svega 5 minuta, a onda šok!

Nestvarnu utakmicu odigrali su Betis i Valensija na "Viljamarinu".

Kakav meč na "Benito Viljamarinu"!

Pojedini navijači Betisa već su bili krenuli kućama kod rezultata 0:4 kada ih je zbunila buka onih koji su ostali.

Oni koji su ostali videli su nešto što bi bio jedan od najvećih "kambekova" u istoriji Primere, ali je srca zeleno-belih ponovo zaledio Simone Zaza golom u 88. minutu posle kojeg je Andreas Pereira duboko u nadoknadi vremena pogodio za konačnih…

Betis - Valensija 3:6 (0:2)!

Kada je Neto odbranio penal Serhiju Leonu za potencijalnih 1:2 u 55. minutu, kazna je bila surova - Rodrigo i rezervista Santi Mina brzo su pogocima u 64. i 74. minutu nagovestili potpuni brodolom domaćih (0:4), što nije obeshrabrilo trenera Betisa Kikea Setijena.

3:6

Betis: Adan - Barahan, Mandi, Fedal, Durmisi - Gvardado, Ruiz, Narvez - Leon, Hoakin, Sanabrija.

Valensija: Neto - Vidal, Garaj, Muriljo, Gaja - Kondogbija, Pareho, Soler, Guedes - Rodrigo, Zaza.

On je napravio tri izmene i potpuno izmenio tok meča, pa su zeleno-beli došli na korak od preokreta golovima Džoela Kembela, Antonija Sanabrije i Kristijana Telja u razmaku od samo pet minuta (79, 80, 84).

Kada se očekivao četvrti u mreži Neta, dogodio se peti u mreži Antonija Adana - sevnula je kontra Valensije koju je u osmi pogodak na meču pretvorio Zaza za prvi trijumf "slepih miševa" na "Viljamarinu" od 2009. godine.

Slomljene fudbalere Betisa potom je dokusurio i Pereira devetim golom na utakmici.

Prvo poluvreme obeležio je prvi gol Džefrija Kondogbije u dresu Valensije, glavom posle kornera, kao i GOLAZO mladog portugalskog fudbalera Gončala Guedeša, kojeg je Pari Sen Žermen poslao na pozajmicu na "Mestalju".

Betis je ove sezone kao domaćin pobedio i Levante i Deportivo i Seltu, ali je na kraju doživeo poraz u duelu sa preporođenom ekipom Valensije koja će u nastavak šampionata ući kao drugoplasirana i jedina neporažena uz Barselonu i Atletiko Madrid.

Trener Marselinjo Garsija Toral i dalje nije doživeo poraz na strani kao trener Valensije (Real Madrid, Levante, Sosijedad, Betis), ali će verovatno imati šta da kaže ekipi za pristup u poslednjih 15-ak minuta utakmice kada je jedna od najubedljivih pobeda u poslednjih nekoliko sezona umalo pretvorena u jednu od najvećih senzacija u istoriji Primere.