Penal, ofsajd - pobeda Sitija!

Mančester siti savladao Arsenal 3:1 u 11. kolu Premijer lige.

Kaznena ekspedija Pepa Gavrdiole nastavlja pohod ka šampionskoj tituli.

Mančester siti pobedio je Arsenal 3:1 (1:0) u meču 11. kola Premijer lige. Ali, "tobdžije" grme na sudiju Majkla Olivera, za koga smatraju da je glavni kreator njihovog poraza.

Po prikazanom na "Etihadu" - sve je delovalo jednostavno za domaćina. Mada, ruku na srece, treći gol Sitija nije trebalo da se dogodi u 74. minutu.

"Građani" su poveli posle 19 minuta. Kompletnu odbranu Arsenala izigrali su Kevin de Brujne i Fernandinjo. Odigrali su dupli pas, da bi napad završio Belgijanac vrlo lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora iskosa sa leve strane. Gađao je po zemlji dalji ugao i pogodio... Petr Čeh, koji je pre toga skinuo nekoliko odličnih prilika, ovaj put je bio nemoćan.

Oliver nije pogrešio kada je u 50. minutu dosudio penal za Mančester siti, jer je prekršaj Naća Monreala zaista postojao nad Rahimom Sterlingom, posle neverovatnog dugačkog pasa Fernandinja. Serhio Aguero je lako realizivao najstrožu kaznu i duplirao prednost domaćina.

Nadu Vengerovoj ekipi vratio je Aleksander Lakazet u 65. minutu. Pre toga je asistirao Aron Remzi.

Ipak, sve je bilo rešeno devet minuta kasnije i to posle greške linijskog sudije, koji nije signalizirao ofsajd Silvi, iako je bio očigledan. Usledio je tačan pas i siguran šut Gabrijela Hesusa.

Siti ima utakmicu više i osam bodova prednosti u odnosu na Mančester junajted, kao i Totenhem, s kojim je izjednačen po broju odigranih mečeva.