Junajted posrnuo, Konte "preživeo"

U derbiju 11. kola Premijer lige Čelsi kod kuće pobedio Mančester junajted 1:0.

Antonio Konte, gledano iz ugla trenera Čelsija, dobio je možda i najbitniji meč od kada je postao menadžer "plavaca".

Čelsi je u derbiju 11. kola Premijer lige pobedio Mančester junajted pred svojim navijačima 1:0 (0:0) i tako, barem još neko vreme, sprečio vlasnika Romana Abramoviča da se zahvali Konteu.

Londonski klub je u svim segmentima nadigrao Junajted i tako ga za veliki korak udaljio od titule, jer Mančester siti posle trijumfa u još jednom derbiju protiv Arsenala ima "plus osam".

Tim Žozea Murinja ni po čemu nije uverio svoje navijače, ali i ostale ljubitelje fudbala zbog čega zaslužuje titulu ove sezone. Čelsi je bio daleko bolji i opasniji, a gosti su najbolje prilike stvorili u 87. i 90 minutu i to pošto je Markus Rašford zategao sa 16-17 metara, odnosno Marun Felaini primio dugačku loptu na grudi oko penala i iz voleja šutirao, a Tibo Kurtoa odbranio.

Uostalom, Junajted je znake ozbiljne ekipe počeo da daje tek u poslednjih nekoliko minuta. Do tada, Čelsi je postigao gol i propustio par odličnih prilika da reši duel na "Stamford Bridžu".

Trenutak odluke u 55. minutu ujedno je bio i najlepši na utakmici. Cezar Azpilikueta je poveo kontru Čelsija i kada se očekivalo da odloži loptu na desnu stranu, on je centrirao, a Alvaro Morata, koji se u momentu ubacivanja nalazio na 18 metara od gola, utrčao i glavom vrlo lepo savladao De Heu.

Nemanja Matić igrao je svih 90 minuta, ali se uklopio i sivilo ekipe sa šampionskim ambicijama, koje su posle ove večeri definitivno splasle.

Čelsi je sada prišao Mančester junajtedu i Totenhemu na bod zaostatka.