JSL: Partizanu samo "nula", Zvezda na "+4"

Partizan osvojio samo bod u Jagodini (0:0), Rad pobijedio na Banjici Čukarički sa 2:0 u poslijednje dvije utakmice 23. kola Super lige.

JSL: Partizanu samo "nula", Zvezda na "+4" Izvor: MONDO

Partizan se više ništa ne pita u borbi za šampionsku titulu!

Održavali su crno-bijeli minus dva u odnosu na "vječitog rivala", ali poslije utakmica 23. kola, Crvena zvezda ima velikih četiri boda prednosti i sama odlučuje o tituli.

"Valjak" je još jednom zakazao i to na gostovanju u Jagodini - 0:0.

Partizan kao da je znao šta mu se sprema u nedelju. Tražili su iz Humske odlaganje utakmice protiv "ćurana", zbog toga što su na prijateljskoj utakmici Srbije i Japana imali čak šestoricu prvotimaca, ali čelnici Super lige nisu izašli u susret crno-bijelima.

Protiv Jagodine svi su bili u startnoj postavi osim povrijeđenog Ljubomira Fejse.

Iako nije bilo golova, gledaoci su mogli da vide zanimljivu utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu.

Propustio je Partizan dvije velike prilike u finišu meča da stigne do pobjede. Radosav Petrović je pogodio stativu, a Vašington je glavom u sudijskoj nadokandi (pet minuta) iz čiste situacije šutirao pored gola.

Ni domaćin nije bio bezopasan. Prijetio je u nekoliko navrata, a najbolju šansu nije iskoristio iskusni Perica Ognjenovića, koji se našao "oči u oči" sa Mladenom Božovićem.

Jagodina je bila ravnopravan rival i u prvom poluvremenu.

Ipak, Partizan je imao ozbiljnije šanse u prvom dijelu. Lamin Dijara nije uspio da realizuje idealan centrašut Aleksandra Davidova. Napadač Partizana je sa nekih pet-šest metara uspio samo da jedva zakači loptu glavom.

Prvi udarac u okvir gola crno-bijeli su uputili u sudijskoj nadokanadi poslije greške domaće odbrane. Luka Čančarević je poklonio loptu Davidovu, a njegov udarac odbranio je Budimir Janošević.

Zanimljivo da je Bojan Živković zbog oštrog starta nad Davidovim dobio žuti karton već u 27. sekundi meča.

Šef stručnog štaba crno-bijelih, pored Fejse, nije mogao da računa još na Mladena Krstajića i Almamija Moreiru, koji je izostao zbog kartona.

Partizan u narednom kolu dočekuje Rad, dok Jagodina igra na Karaburmi protiv BSK.

Rad je u derbiju donjeg dijela tabele pobedio na Banjici Čukarički sa 2:0. Strijelci za "građevinare" bili su Vladimir Jovandić u 74 i Andrija Kaluđerović u 84. minutu, koji je sa 14 postignutih golova sam na vrhu liste strijelaca.