Grci bez senzacije, Hrvati idu u Rusiju

Dovoljna je bila jedna utakmica u duelu ove dvije selekcije...

Evropski prvaci iz 2004. nisu uspjeli do novog čuda. Zanijemila je tada Evropa pred Grcima, ali ovaj put nisu uspjeli do nove senzacije.

Hrvatska je sačuvala 4:1 iz Zagreba i poslije 0:0 u Atini "ovjerila" plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji narednog ljeta.

U prilično nezanimljivoj utakmici, domaćin je i pored pokušaja da napadne bio gotovo bez šansi za pogodak sve do 85. minuta, kada je šut Tacidisa bez većih problema ukrotio Subašić, dok su gosti uspjeli da pogode stativu krajem prvog poluvremena. I, to bi bilo sve...

Pokazali su Hrvati da umiju da odigraju rutinski, čvrsto u odbrani i da sigurno neće biti među poželjnim rivalima na žrijebu 1. decembra. A, nalaze se u trećem "šeširu", što znači da mogu u istu grupu sa "orlovima".

Hrvatima će ovo biti peto učešće na Mundijalima, a najbolji rezultat ostvarili su 1998. u Francuskoj, kada su bili treći. U Brazilu, 2014, ispali su u grupnoj fazi, pošto su bili iza Brazila i Meksika, a ispred Kameruna.