Orlići gaze ka Evropskom prvenstvu - peta u nizu!

Mlada reprezentacija Srbije slavila i u Jermeniji i golom Aleksandra Lutovca napravila još jedan veliki korak ka Evropskom prvenstvu 2019.

Orlići gaze ka Evropskom prvenstvu - peta u nizu! Izvor: MN PRESS

Serija traje!

Reprezentacija Srbije sastavljena od igrača do 21 godine "vezala" je i petu pobedu u isto toliko kola kvalifikacija za sledeće Evropsko prvenstvo (Italija i San Marino).

Poslednji trijumf u nizu, a drugi u novembarskom ciklusu, izabranici Gorana Đorovića izborili su ovog utorka u Jerevanu, golom Aleksandra Lutovca za konačnih:

JERMENIJA - SRBIJA 0:1 (0:0)!

Udarac ofanzivca Rada u 53. minutu, na "posrednu" asistenciju Danila Pantića, bio je dovoljan za 15. bod srpskih nada, kojim čvrsto drže prvo mesto tabele, a ono direktno vodi na završnu smotru.

Uspehom na dalekom gostovanju, Đorovićev tim sjajno se oprostio od kalendarske 2017. godine, jer će "drugi krug" grupne faze zaigrati mnogo mirnije u martu, na gostovanju Gibraltaru. Prvi deo grupe je protekao perfektno, a za to ogormne zasluge ima i golman Boris Radunović, koji je u završnici meča u Jerevanu sprečio domaće da izjednače iz kontre "tri na jedan".

Malu senku na trijumf "orlića" mogla bi da stavi povreda novog kapitena Vukašina Jovanovića, koji je uoči devedesetog minuta bio iznet sa terena na nosilima. Borbeni štoper uložio je veliki trud na obe strane terena i bio jedan od lidera ekipe, zajedno sa danas najboljim akterom utakmice - Sašom Lukićem.

Sastav Srbije: Radunović - Gajić, Jovanović, (od 88' Stevanović) Milenković, Bogosavac - Lukić, Mašović, Pantić - Lutovac (od 74' Zlatanović), Adžić (od 56' Mićin) - Jović

Tabela u ovom trenutku izgleda ovako: Srbija 15, Rusija 10, Jermenija (+2) 7, Austrija (-1) 6, Gibraltar (+1) 3, Makedonija (-2) 3.

IZ MINUTA U MINUT:

- kraj utakmice, pobeda Srbije! -

89' Ponovo gužva pred golom Srbije i ponovo mreža "orlića" ostaje mirna! Stevanović je blokirao udarac domaćih...

88' Kapiten Srbije Jovanović iznet je na nosilima sa teren, a umesto njega je u igri Miladin Stevanović.

86' SJAJNI RADUNOVIĆ! Golman "orlića" skinuo je neverovatnu šansu domaćinu, koji nisu iskoristili kontru "tri na jedan". Kapiten Jermena Avetisjan gađao je sa desetak metara, potpuno neometan, ali je golman Srbije sačuvao vođstvo.

84' Poništen gol Srbije! Zatresla se mreža Jermenije, ali je sudija zaustavio igru zbog ofsajda Vukašina Jovanovića.

71' Odličan šut Danila Pantića, snažno, pod prečku, ali je golman Jermenije opet na mestu!

68' Stativa! Lukić je idealno proigrao Jovića, a prvi napadač "orlova" pogađa okvir gola.

62' Jović se kliza, ustaje, pada, ali sve vreme ide ka golu Jermena, koji ga ipak blokiraju na ivici peterca.

59' Lutovac opet u prvom planu. Ovog puta - zbog manjeg kiksa nego u 42. minutu.

Pokušao je ofanzivac da asistira sa desne strane, ali se spetljao i stajnom nogom sam sebi izbio loptu.

57' Pantić ponovo bira dobro rešenje u kaznenom prostoru, ali sada ne pronalazi saigrača.

56' Prva izmena među "orlićima". Luka Adžić izlazi iz igre, a ulazi Petar Mićin.

53' GOL! SRBIJA VODI 1:0! ISKUPLJENJE LUTOVCA!

Danilo Pantić pokušao je da proigra ofanzivca Rada, domaći su taj pokušaj nakratko blokirali, ali je lopta ipak završila kod srpskog ofanzivca, koji je sa desne strane šalje u malu mrežu suprotnog ugla.

50 Saša Lukić u prvom planu! Vezista Levantea šutirao je iz daljine i primorao golmana Avagjana na krajnji napor, a nekoliko trneutaka potom probao je i levom nogom, ali mu je ponovo malo falilo... Odlično igra nekadašnji vezista Partizana.

- poluvreme -

42' Ogroman promašaj Lutovca! Nije ubacio loptu u prazan gol, sa dva metra!

Adžić ga je proigrao sa leve strane, a ofanzivac Rada loše je postavio nogu i poslao loptu pored leve stative. Jedan od većih promašaja u ovim kvalifikacijama.

32' Nižu se napadi "orlića". Jović je primio loptu grudima, pa šutirao. U nastavku akcije je na distanci obišao golmana, ali nije proigrao jednog od saigrača.

15' Pokušava i Saša Lukić, sa oko desetak metara, ali visoku loptu golman Jermenije blokira u skoku.

10' Još jedan pokušaj "orlova" - prvi konkretan. Vukašin Jovanović "vukao" je loptu praktično od centra, šutirao snažno, ali je golman Jermenije bio spreman da je pošalje u još jedan korner za Srbiju.

5' Prva šansa za Srbiju. Lutovac je utrčao po desnoj strani u kazneni prostor, pokušao da proigra Adžića ili Jovića, ali su Jermeni izbacili loptu u korner.