Preokret Jang Bojsa pred Partizan

Promašivali su i promašivali, ali su na kraju zasluženo slavili protiv Ciriha i potvrdili prvo mesto na tabeli šampionata Švajcarske.

Jang Bojs ostaje lider šampionata Švajcarske sa "plus 7" ispred Bazela.

Do nova tri boda izabranici trenera Adolfa Hitera došli uz mnogo muke protiv Ciriha pošto su prvo nesrećno primili gol, a onda dugo promašivali "stopostotne" šanse, sve do 85. minuta i "uz mnogo buke" dobijenog slobodnog udarca.

Kevin Mbabu je bio u prodoru po desnoj strani, uspeo je da ubedi sudije da je oboren, a nakon odličnog prekida fantastično se snalazi Asale i vara golmana Ciriha.

JANG BOJS - CIRIH 2:1 (1:1)

Prethodno je Cirih poveo u 34. minutu kada je Nsame neoprezno zakačio loptu i smestio je u svoju mrežu, da bi Miralem Sulejmani dva minuta kasnije pogodio iz jedanaesterca, iako je domaćin do tog trenutka promašio tri velike šanse.

Bilo ih je i u nastavku, a ekipa je "živnula" po ulasku Giljemea Oroa koji je bio dugo povređen, dok je "izgubljen" iskusni štoper Stiv fon Bergen.

On je iz igre izašao nakon sat vremena fudbala zbog povrede.

Jang Bojs u četvrtak gostuju u Humskoj protiv Partizana u verovatno ključnoj utakmici za prolazak u narednu fazu Lige Evrope. Švajcarski tim ima 3 boda, a Partizan 4. Lider grupe Dinamo Kijev (10), sa kojim Partizan igra u poslednjem kolu, dan ranije je pobedio Zirku (2:0)