Kostićeva "bomba" i 1000. autogol

Ovosezonski prvenac reprezentativca Srbije Filipa Kostića i hiljaditi autogol u istoriji Bundeslige odlučili su utakmicu između HSV-a i Hofenhajma (3:0) u 13. kolu šampionata Njemačke.

Hamburger je ubjedljivo savladao Hofenhajm (3:0) i zabilježio četvrtu pobjedu ove sezone za bijeg iz opasne zone njemačkog prvenstva.

Nedjeljni dvoboj sa Hofenhajmom na "Folksparkstadionu" u Hamburgu obilježio je srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je pripremio prvi i treći gol, a "bombom" u 75. minutu iz slobodnog udarca "osigurao" bodove za domaćina.

Na samom početku Kostić je gurnuo u vatru Daglasa Santosa, Brazilac je oštro centrirao u peterac, a u namjeri da otkloni opasnost nespretno je reagovao Kevin Akpoguma i pogodio vlastitu mrežu - 1:0.

Defanzivac Hofenhajma je zbog "baksuzluka" ušao u istoriju njemačkog fudbala s obzirom da je upravo njegov autogol postao jubilarni 1.000 u Bundesligi.

Inače Kostić je bio jedan od najboljih u hamburškoj ekipi, osim gola i dobrih akcija, imao je još nekoliko prilika, a najbolju u 39. minutu kad je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali mu je sjajno odbranio gostujući golman Oliver Bauman.

HSV je početkom drugog dijela mogao da riješi pitanje pobjednika, međutim, stativa je poslije udarca Bobija Vuda produžila neizvjesnost.

Nakon što je Kostić odlično asistitirao Amerikancu, koji se u 64. minutu ponovo našao u mat poziciji ispred Baumana, ali se spetljao i uputio udarac direktno u golmana Hofenhajma.

Bauman je spasio u još nekoliko navrata gostujući tim poslije brzih kontranapada izabranika Markusa Gizdola i sigurno je među zaslužnijim u ekipi Julijana Naglesmana što domaćin nije do vrha napunio mrežu.

Ipak, nije mogao ništa u 75. minutu...

Možda je i malo presamouvjereno Bauman odlučio da ne postavi živi zid na 30-ak metara od njegovog gola po klizavom terenu, pa je "bomba" Kostića odsjela iza njegovih leđa za potvrdu trećeg poraza Hofenhajma.

Tačku na pobjedu stavio je Gideon Jung u 89. minutu, ali i za njegov pogodak je zaslužan reprezentativac Srbije!

Kostić je promiješao odbranu gostiju i centrirao, Denis Dikmajer je vratio povratnu loptu, a mladi Jung je zakucao u mrežu!