Kup Italije: U Rimu ponovo mrze Mihu, ali i Vanju

Torino eliminisao Romu u osmini finala Kupa Italije. Briljirao mladi srpski golman Vanja Milinković – Savić.

Iako je dvije godine nosio dres „vučice“ Sinišu Mihajlovića navijači  Rome „ne morišu“ jer je kasnije igrao za Lacio s kojime je i osvojio Skudeto 2000. godine.

Srpski stručnjak u srijedu uveče još jednom ih je naljutio eliminisavši Romu u osmini finala Kupa Italije.

Njegov Torino je na Olimpiku slavio 2:1 u utakmici nakon koje će se u Italiji ponovo pričati o Milinković-Saviću.

Ovog puta mediji neće pisati o bravurama i transferu Sergeja Milinkovića-Savića, već je svojih pet minuta dočekao i njegov vrat Vanja.

Golman Torina iskoristio je priliku koju mu je pružio Mihajlović i jedan je od najzaslužnijih za pobjedu nad Romom.

Milinković-Savić briljirao je na golu Torina i ove noći sanjaće ga mnogi igrači Rome, a posebno Edin Džeko, kome je srpski golman odbranio jedanaesterac u 77. minutu i nagovijestio ishod utakmice.

penal Džeko

Samo četiri minute ranije Torino je poveo 2:0 golom Edere i bilo je jasno da vođstvo nakon prvih 45 minuta nije nimalo slučajno.

0-2

„Bikovi“ iz Torina šokirali su Olimpiko u 39. minutu kada je De Silvestri poslije kornera i odbijene lopte zapucao loptu u mrežu.

0-1

Iako je tokom cijele utakmice Roma napadala, igrači u bordo dresovima nisu dozvolili protivniku da probije njihov bedem, a kada se to i desilo, na golu je stajao Milinković-Savić.

Srpski golman na kraju je upisao deset odbrana što je rekord kada je u pitanju ova faza Kupa Italije.

Evo jedne od njegovih sjajnih intervencija.

Patrik Šik uspio je da svojim prvencem u dresu Rome smanji na 2:1 pet minuta prije kraja, međutim, nakon loše realizacije, ili bolje rečeno, odlične partije Milinkoviž-Savića ne bi bilo zasluženo da je uspjela da izjednači.

Roma - Torino 1-2

U četvrtfinale plasirala se i Atalanta koja je ranije danas eliminisala Sasuolo rezultatom 2:1.

TORINSKI DERBI U ČETVRTFINALU

U četvrtfinalu Kopa Italije osim „Dermija Dela Madonina“ između Milana i Intera, igraće se i „Derbi Dela Mole“, gradski derbi između Torina i Juventusa.

Nakon što je Torino eliminisao Romu savladavši ju 2:1, prolaz u četvrtfinale obezbijedila je i „Stara Dama“ pobjedom nad Đenovom 2:0.

Juventusu koji je igrao bez povrijeđenih Bufona, Mandžukića, Kvadrada i De Šilja, te sa većinom prvotimaca na klupi, za trijumf su bili dovoljni pogoci Dibale u prvom i Iguaina u drugom poluvremenu.

Meč je obilježio i povratak Đuzepea Rosija na teren nakon osmomjesečne pauze zbog povrede koljena.

Duel Torina i Juventusa u četvrtfinalu biće 197. izdanje najstarijeg italijanskog i gradskog derbija uopšte, odnosno njihov 18. duel u Kupu italije. Juventus je osam puta pobjeđivao, Torino četiri puta.