Šokantan kraj u Madridu, Zidan pred smenom!

Madridski listovi najavljivali su Joakima Leva kao budućeg trenera Reala uoči utakmice sa Viljarealom. Pritisak na Zinedina Zidana biće samo još veći posle večerašnje utakmice.

Madridski listovi najavljivali su dolazak Joakima Leva na klupu Real Madrida narednog leta i smenu Zinedina Zidana možda već u martu, ukoliko ne prođe Pari Sen Žermen u osmini finala Lige šampiona.

Pritisak na mladog trenera, osvajača osam trofeja za dve godine na klupi slavnog kluba, biće samo još jači posle šokantne završnice utakmice 19. kola Primere u kojoj je Viljareal došao do prve pobede u istoriji na "Santijago Bernabeu" stadionu. Iz 18. pokušaja!

Maestralnom kontrom u 88. minutu, dok je pljusak uporno hladio temperament ljutih Madridista (a bilo ih je 65.000 na tribinama), gosti su produbili agoniju prvaka Evrope i Španije koji je u poslednje tri runde La Lige osvojio jedan od devet mogućih bodova:

Real Madrid - Viljareal 0:1 (0:0), nakon što je Kejlor Navas zaustavio udarac stidljivog rezerviste Enesa Unala, ali bio te "sreće" da se lopta odbila pravo na levicu talentovanog Pabla Fornalsa koji je ležerno, lob udarcem, naneo Zinedinu Zidanu jubilarni deseti poraz u prethodnih godinu dana.

RMDVIL

Real Madrid: Navas - Karvahal, Varan, Naćo, Marselo - Kasemiro, Modrić, Kros - Isko (od 70. Asensio) - Bejl (od 70. Vaskez), Ronaldo.

Viljareal: Asenjo - Gaspar, Bonera, Alvaro, Kosta - Kastiljeho, Fornals, Ernandez - Trigeros - Raba (od 46. Čerišev), Baka (od 76. Unal).

Francuz je u prvoj kalendarskoj godini na klupi kluba u čijem dresu je igrao od 2001. do 2006. godine doživeo samo dva poraza, dok je samo u poslednja tri kola Primere beležio sledeće rezultate: Barselona 0:3, Selta 2:2, Viljareal 0:1.

Svi rezultati, strelci i tabela Primere.

Pred duel sa povredama i suspenzijama osakaćenom ekipom trenera Havijera Kaljehe Revilje, koju je na sve to pre nekoliko dana napustio najbolji strelac, Sedrik Bakambu, Zidan nije mogao da računa na kapitena Serhija Ramosa i centarfora Karima Benzemu, pa se odlučio da "Žutoj podmornici" suprotstavi navalom Kristijano Ronaldo/Garet Bejl/Isko Alarkon.

Ovaj trio, iza kojeg je delovao standardni vezni red sa Kasemirom, Tonijem Krosom i Lukom Modrićem, propustio je nekoliko odličnih šansi da sporadične zvižduke sa tribina utiša pre poluvremena, odnosno pre nego što će postati učestaliji i zloslutniji.

Da su ga samo teške povrede kolena sprečile da brani mrežu nekog od najvećih kluboa Evrope, Serhio Asenjo potvrdio je u više navrata po pljusku koji je uporno polivao madridsko fudbalsko-istorijsko zdanje. Odbranu utakmice, Asenjo je zabeležio u poslednjem minutu igre prvog poluvremena, kada je Ronaldo u padu uspeo da zahvati loptu levom nogom sa svega pet metara, ali tako da je čuvar mreže gostujućeg tima uspeo refleksnom reakcijom da spreči vođstvo Reala.

Publika i Portugalac tražili su od Undijana Maljenka da pokaže na belu tačku u tom trenutku, jer je Danijele Bonera ukrštajući putanje sa Ronaldom nehotice zakačio zvezdu svetskog fudbala po nozi i, ruku na srce, izbacio ga donekle iz ravnoteže, ali je strogi Španac procenio da to nije bio kontakt za najstrožu kaznu.

Par momenata kasnije Maljenko je poslao ekipe na odmor i već tada moglo je da se pretpostavi da će Real igrati sa osetno manje samopouzdanja u nastavku, što zbog reakcije publike, što zbog velikog broja propuštenih prilika u kojima su se Ronaldu pridružili Bejl, Modrić i Isko.

Osetivši da mu je u manevru potreban još jedan čovek, Kaljeha Revilja uveo je bivšeg igrača Reala, ruskog vezistu Denisa Čeriševa umesto "nevidljivog" Rabe početkom drugog poluvremena i momentalno poslao poruku Kejloru Navasu da ga čeka potpuno drugačija utakmica od one iz prvih 45 minuta. Kostarikanac na golu madridskog kluba zaustavio je udarce Manua Trigerosa i Fornalsa u uvodnim trenucima drugog poluvremena, a kako je vreme odmicalo tako je i vera u pobedu kod igrača u belim dresovima bila tanja i tanja.

Naročito bezopasan i nesiguran sa loptom u nogama bio je Ronaldo, koji je u utakmicu ušao sa preko 80 šuteva ka golu ove sezone u Primeri i svega jednim pogotkom iz igre, a koji je formom u januaru nagovestio da ćemo uskoro izbrojati i 100. udarac sa jednom srećnom završnicom po njega i navijače najtrofejnijeg kluba Evrope.

Međutim, da za njega važe druga pravila, Zidan je pokazao u 70. minutu kada je ostavio nervoznog Ronalda na terenu, a Marka Asensija i Lukasa Vaskeza uveo u igru umesto Bejla i Iska što jesu bile promene usled kojih je povećan pritisak na odbranu Viljareala ali ne i broj prilika za gol.

Real ove sezone nije postigao pogodak posle 85. minuta, nakon što je prošle praktično osvojio Primeru pogocima u "Fergijevom vremenu", s tim da se ove subote nije na tome završilo - Zidan je zaleđenim pogledom pratio fantastičnu kontru gostiju, koji su u nekoliko sekundi stigli od svog do Navasovog gola i, iz drugog pokušaja, smestili loptu u mrežu.