Kratki rafal "švaba"

Štutgart pobjedio u Bohumu 2:0, zaprijetio konkurentima za plasman u Ligu šampiona, a domaćinu ostavio glavobolju.

Kratki rafal "švaba" Izvor: MONDO

Za samo četiri minuta Štutgart je riješio pitanje pobjednika premijernog meča 32. kola Bundeslige odigranog u Bohumu.

Najbolji strelci "švaba", Kakau i Kiprijan Marika, u 14. i 18. minutu pogodili su metu i doveli svoju ekipu na diobu petog mjesta sa Borusijom iz Dortmunda, sa po 53 boda, uz doduše utakmicu više. Pretendenti na mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, Verder i Leverkuzen, na trećem i četvrtom mjestu, imaju po bod više.

To je šesta uzastopna prvenstvena pobjeda tima Kristijana Grosa.

Gosti, za koje je od 64. minuta igrao Zdravko Kuzmanović, ostavili su mnogo problema domaćinima, za koga je nastupao Miloš Marić, jer im predstoji grčevita borba za opstanak.

Iako su Marika i Kakau u 14. minutu bili nespretni pred golom drugog najgoreg domaćina lige, uspjeli su da Štutgartu donesu vođstvo. Gebhart je centrirao po zemlji, Rumun se spetljao, ali ipak doturio loptu do Brazilca. I dok su se igrači Bohuma bunili tražeći ofsajd poziciju, Kakau je reagovao trapavo, ali je ipak ubacio loptu u mrežu iz blizine i upisao sebi 12 pogodak u sezoni.

Marika je osmi put bio strijelac u tekućem šampionatu. "Ispala" je kompletna odbrana Bohuma, a Rumun je situaciju "oči u oči" sa golmanom Hervagenom lako rešio.

Ekipa Hajka Herliha nema pobjedu već deset kola, a u posljednjih osam mečeva osvoji,a je samo bod.

Bohum nije savladao "švabe" u posljednjih devet međusobnih duela (sedam pobjeda Štutgarta), odnosno uspio je to samo jednom u posljednjih 13 (u maju 2005).