JSL: Ubiparip srušio "građevinu"

Desetim golom u sezoni Voja Ubiparipa, Spartak savladao Rad 1:0. Kaluđerović isključen u finišu.

JSL: Ubiparip srušio "građevinu" Izvor: MONDO

Spartak je treći na tabeli Jelen Superlige! Subotičani su pobjedili Rad pogotkom Voja Ubiparipa u 40. minutu i preskočili OFK Beograd.

Golgeter Spartaka je odlično reagovao u finišu prvog poluvremena na centaršut desnog beka Partizana na privremenom radu u Subotici, Siniše Stevanovića. Ubiparip se bacio i sa roglja peterca, loptu glavom poslao u mrežu.

Ubiparipu je to deseti gol u šampionatu i sada se na trećem mjestu liste strelaca izjednačio sa napadačima "večitih rivala", Kleom, Laminom Dijarom i Dejanom Lekićem.

Najviše golova dao je Dragan Mrđa iz Vojvodine (15), dok je napadač Rada Andrija Kaluđerović ostao na 14, iako je u Subotici imao šanse da uveća golgeterski saldo. Umesto toga, Kaluđerović je u finišu utakmice dobio drugi žuti, odnosno karton.

Spartak se u drugom poluvremenu orijentisao na odbranu svog gola i u tome je uspeo što mu je donijelo drugu ovosezonsku pobjedu nad "građevinarima" s obzirom na to da je jesenas bio uspješan i na Banjici - 3:1.