PREMIJER BIH: Željo noći na vrhu, sjenka sumnje u Zenici!

Željezničar rutinski savladao Modriču. Utakmica Čelik-Leotar, navodno trebala biti namještena, ali nije...

PREMIJER BIH: Željo noći na vrhu, sjenka sumnje u Zenici! Izvor: MONDO

Modriča je na Grbavici odolijevala svega šest minuta kada je Lazar Popović sa udaljensoti od jednog metra savladao Tripića, nakon udarca Bekrića. Dvije minute prije gola Tripić je dobio duel sa Popovićem. Imao je i Bešlija dvije šanse prije pogotka centarfora plavih, ali nije bio precizan.

Na 2:0 za Želju u 39 minuti povisio je Lazar Popović svojim drugim golom i to ponovo glavom nakon skraćenog kornera sa lijeve strane, koji je izveo Bekrić. Tim rezultatom se i toišlo na odmor.

Konačnih Željezničar-Leotar 3:0 postavio je Bekrić u 78 minuti. Meč je odigran pred oko 4000 navijača na stadionu Grbavica.

Na Bilinom Polju u prvom dijelu viđena je prava fudbalska uspavanka. Gosti iz Trebinja prepustili su sredinu terena fudbalerima Čelika, što ovi nisu uspjeli iskoristiti. U svim situacijama na visini zadatka bila je odbrana gostiju i golman Berak.

U drugom dijelu, u jeku ofanzive domaćih, kojima su današnja tri boda bila preko potrebna Leotar je došao do vođstva. Grešku Imamovića u 68 minuti iskoristio je iskusni Zečević i pogodio za veliko slavlje Trebinjaca.

Pokušavali su fudbaleri Čelika da izjednače, prije svih Purić, ali svi napori ostali su bez rezultata. Oko 4000 domaćih navijača tužno se vratilo kući jer je Leotar zasluženo pobijedio prije svega zahvaljujući pametnoj i odgovornoj igri u svim linijama.

Nakon utakmice došlo je do koškanja između igrača obe ekipe, jer je, navodno bilo dogovoreno da Leotar "pusti" Čelik?!

Rudar je od samog početka susreta krenuo u totalnu ofanzivu na gol Slobode, koja je u Prijedor došla bez pet igrača.

Trener gostiju Osmanhodžić odlučio je da neke igrače odmori za slijedeći meč kada na Tušanj bude dolazio lider, banjalučki Borac.

Prijedorčani su kombinovani sastav gostiju načeli tek pred kraj prvog dijela u 45 minutu, preko Džafića, koji se tako iskupio za promašaj iz 15 minute, kada je glavom šutirao pored gola.

U drugom dijelu je ponovo viđena ista slika na terenu. Pored primljenog gola, gosti su nastavili da se grčevito brane.

U 50 minuti Džafić je postigao još jedan gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Do kraja Rudar je bio bolji tim, ali se rezultat nije mijenjao.