PREMIJER: Runi se oprostio od sezone

Mančester junajted osteje bez svog najboljeg igrača i strijelca pred odlučujuće utakmice u borbi za šampiona Premijer lige.

PREMIJER: Runi se oprostio od sezone Izvor: MONDO

Vejn Runi će zbog povrede prepona izostati sa posljednje dvije utakmice u sezoni, ali njegov nastup za Englesku na Svjetskom prvenstvu nije pod znakom pitanja, saopštio je klub sa Old Traforda.

Runi se nedavno oporavio od te povrede, ali ju je obnovio na treningu u četvrtak.

Trener "đavola" Aleks Ferguson kazao je da će za oporavak napadača biti potrebne tri nedjelje.

Runi je ove sezone za Mančester odigrao 42 utakmice i postigao 34 pogotka.

Posljednje dvije prvenstvene utakmice Junajted će igrati protiv Sanderlenda i Stouk Sitija.

Na Emirejtsu svega, osim golova...

Golman Sitija, Šaj Given, doživeo je tešku povredu ramena u drugom poluvremenu, zbog čega je zamijenjen, a kada je bivši kapiten Arsenala Patrik Vijera, zamenjen takođe bivšim napadačem Arsenala Emanuelom Adebajorom, navijači domaćih jednog su častili aplauzima, a drugog zvižducima i uvredama.

Kada god bi Adebajor dolazio u kontakt sa loptom, horski bi navijači tima sa sjevera Londona počeli da mu zvižde, zbog toga što je u prvom meču dva tima, koji je Siti dobio sa 4:2, gol proslavio trkom preko cijelog terena i padom na koljena pred navijačima dojučerašnjeg kluba.

Adebajorov kolega iz napada Sitija, Krejg Belami, još jednom je potvrdio prgav temperament. Gotovo da nije bilo igrača "tobdžija" sa kojim Velšanin nije razmijenio uvrede ili se pogurao malo.

Sve to čini fudbal, ali onog najvažnijeg nije bilo. Ipak, golu su bliži bili domaći igrači, tačnije Siti je prvu loptu u okvir gola Lukasa Fabijansog poslao u 85. minutu utakmice.

Mančester je u subotu pobjedio Totenhem sa 3:1.