PRIMERA: Barsa se zagrijavala za Inter, Real za finiš

Šampion Španije lako savladao Herez 3:1 i sada će se posvetiti pripremi za revanš polufinala Lige šampiona. Real ostao u trci za titulu.

PRIMERA: Barsa se zagrijavala za Inter, Real za finiš Izvor: MONDO

Sa Interom u mislima, igrači Barselone morali su da obave formalnost - da savladaju "fenjeraša" Primere i održe Real Madrid na distanci.

Tim Pepa Gvardiole doživeo je dva uzastopna neuspjeha, remizirao je prošlog vikenda sa gradskim rivalom Espanjolom (0:0), pa su im Madriđani prišli na samo bod, a onda je poražen u Milanu od Intera (1:3) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Zato protiv Hereza nije smjelo da bude šale.

Iako je Gvardiola na teren poslao tim bez Lionela Mesija (ušao u igru u drugom poluvremenu), šampion Španije, Evrope i sveta je lako obavio zadatak - 3:1 (2:1).

Šansu je iskoristio Đefren Suarez, 22-godišnji krilni napadač iz Barsine škole, i postigao "prvenac" u seniorskom sastavu, već u 14. minutu. Kada je deset minuta kasnije Tjeri Anri povećao na 2:0, činilo se da će otpisani Herez pretrpiti katastrofu.

Međutim, gosti su se odmah zatim isprsili, pa je Mario Barmeho "prepolovio" prednost domaćina na Nou Kampu.

Ipak, na početku drugog poluvremena Zlatan Ibrahimović je dao gol za 3:1, na asisstenciju Sejdua Keite, tek da ne bude dileme u nastavku utakmice.

Herez je u posljednjim trenucima ostao bez dvojice isključenih igrača, Gustava Matiasa Alustize i Fabijana Orelana, ali prekasno da bi se promijenio rezultat.

Gvardiola i njegovi igrači imaju dovoljno vremena da se posvete revanšu sa Interom protiv koga moraju da nadoknade veliki "minus".

Barselona je remijem protiv Espanjola u prošlom kolu ponudila uzbudljivu trku za titulu, a Real je prihvatio, mada je na "La Romaredi bio na ivici provalije.

Naišao je "kraljevski klub" na jak otpor u Saragosi za koji je tek u finišu pronašao konačno rješenje.

Saragosa - Real Madrid 1:2.

Kada je Raul poslije pet minuta igre u drugom poluvremeu na asistenciju Ronalda doveo Madriđane do prednosti, a tri minuta kasnije sudija isključio štopera domaćeg tima Matea Kontinija, mnogi su već upisali nova tri boda za tim Manuela Pelegrinija.

Ipak, do njih su stigli posle velike muke, jer je igračima Saragose predaja protiv velikog favorita bila na posljednjem mjestu.

Domaćin i pored nepovoljnih dešavanja na terenu nije mijenjao svoj stil igre. Tražio je šansu iz kontre i našao je...

Šok za navijače Reala usljedio je u 61. minutu - priredio ga je rezervista Adrijan Kolunja Perez.

Kolunja je umakao odbrani Reala, izbio sam ispred Ikera Kasiljasa, obišao ga i izjednačio - 1:1.

Real je krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo pred kraj meča. Oporavljeni Kaka ušao je u 75, a već u 82. minutu, osmim golom u sezoni obezbedio pobjedu "kraljevima". Novu asistenciju upisao je Kristijano Ronaldo.

Do kraja Primere ostala su još četiri kola, Barselona ima bod više od Reala.